Tesco otworzy nowe sklepy z mniejszymi cenami

Tesco otworzy nowe sklepy z mniejszymi cenami

 

Tesco tworzy nowy plan by walczyć z rosnącym zagrożeniem ze strony Aldi i Lidla

Oddzielna marka sklepów będzie pasować do Aldi i Lidl pod względem ceny i oferować mniejszy asortyment.

Tesco rozważa możliwość uruchomienia sieci supermarketów o obniżonej cenie, aby stawić czoła rosnącemu zagrożeniu ze strony niemieckich dyskontów Aldi i Lidl.

Według najnowszych statystyk Kantar Worldpanel największy supermarket w Wielkiej Brytanii ma udział w rynku na poziomie 27,8 procent, podczas gdy Aldi i Lidl łącznie stanowią 11,9 procent.

Jednak niemieckie dyskonty znacznie wzrosły z biegiem lat, a teraz mają większy udział w rynku niż Morrisons dlatego Tesco rozważa wprowadzenie marki o obniżonej cenie, aby walczyć z zagrożeniem Aldi i Lidla

Co więcej, Tesco zanotowało wzrost sprzedaży o 2,6 procent w ciągu 12 tygodni do końca stycznia, ale wciąż traci udział w rynku, a sprzedaż Aldi wzrosła o 16,2 procent, a Lidl 16,3 procent. Podobny plan powstał w latach poprzednich pod kierownictwem byłego prezesa, Terry’ego Leahy’ego

Źródła branżowe, według raportu, twierdzą, że nowe sklepy miałby mniej towarów ale były one tańsze.Aldi planuje mieć 1 000 sklepów w Wielkiej Brytanii do 2022 roku, podczas gdy Lidl planuje otworzyć od 50 do 60 rocznie w tym samym okresie czasu.

Konrad W.

 

12 lutego 2018