Taksówki firmy Uber zatrzymane. Firma staciła licencje w Londynie.

Taksówki firmy Uber zatrzymane. Firma staciła licencje w Londynie.

 

Sfrustrowani kierowcy Ubera mówią, że „nie wiedzą, co więcej mogą zrobić”, aby działać bezpieczniej po tym, jak firma straciła licencję w stolicy

.Dziś rano Transport for London (TfL) powiedział, że nie udzieli nowej licencji po zidentyfikowaniu „kilku naruszeń”, które narażają klientów na ryzyko bezpieczeństwa.

Okazało się, że podczas co najmniej 14 000 podróży kierowcy przesłali do aplikacji swoje zdjęcia związane z samochodami, których nie zarejestrowali do kierowania, co oznacza, że ​​pasażerowie byli zabierani przez nieupoważnione osoby.

Ale pracownicy firmy Uber, powiedzieli że , odebranie licencji jest „absolutnie niesprawiedliwe”, i oskarżyli burmistrza Londynu Sadiqa Khana o faworyzowanie  czarnych taksówek w Londynie.

Kierowca Ubera powiedział:

„Dlaczego, do diabła, muszę cierpieć z powodu jakichś idiotów?

„Mam czyste prawo jazdy, nie mam przekonań, mam własny samochód, za który zapłaciłem, mam ubezpieczenie. „Wszędzie są idioci, kierowcy i klienci. Nie wiem, co ja lub firma mogę zrobić dla ciebie, aby czuć się bezpiecznie.

”Ojciec dwójki dzieci powiedział, że TfL zawsze„ wywierał presję ”na Ubera i twierdzi, że regularnie zatrzymywał go na ulicy z policją, aby sprawdzić jego szczegóły. Ale TfL mówi, że „kilka naruszeń bezpieczeństwa” skłoniło decyzję o pozbawieniulicencji dla  Ubera .

Kierowca twierdzi, że wiele innych firm czeka na to, by ukrócić dominacje Ubera w Londynie.

Konrad W

 

25 listopada 2019

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *