Tak Rządzi Trump. Zwolnił dyrektora FBI. Kiedy w Polsce takie decyzję ?

Tak Rządzi Trump. Zwolnił dyrektora FBI. Kiedy w Polsce takie decyzję ?

 

Prezydent Donald Trump ogłosił, że James Comey „został usunięty ze stanowiska”.

Dyrektora FBI stracił pracę w związku z prowadzeniem śledztwa w sprawie e-maili Hillary Clinton.

Informacja z Białego Domu przyszła gdy pan Comey podał w zeszłym tygodniu niedokładne informacje na temat e-maili pani Clinton do Kongresu.

Prezydent Trump napisał w liście do pana Comey, że zgodził się z sugestią Jeffa Sessions, że obecny szef FBI „nie jest w stanie skutecznie prowadzić Prezydium”.

Pan Sessions powiedział, że Departament Sprawiedliwości „zobowiązał się do wysokiego poziomu dyscypliny, uczciwości i praworządności” wśród pracowników i „potrzebny jest nowy początek”.

Biały Dom powiedział, że poszukiwanie następcy rozpoczyna  się natychmiast.

Mr Sessions said the Department of Justice was „committed to a high level of discipline, integrity, and the rule of law”, and „a fresh start is needed”.

Pan Comey został uwikłany w kontrowersje w sprawie przeprowadzenia śledztwa w sprawie czy Clinton posłużyła się prywatnym serwerem poczty elektroniczne do przesłania dokumentów z pracy i zagroziła bezpieczeństwu narodowemu.

Dyrektor FBI dokonał wtedy dwóch interwencji podczas kampanii wyborczej w 2016 r., gdzie wydawał oświadczenia dotyczące śledztwa w sprawie jej e-maili. Powiedział w lipcu, że sprawa powinna zostać zamknięta bez ścigania, wtedy sondaże były przychylne Clinton. Następnie ogłosił 11 dni przed wyborami w listopadzie – że ponownie rozpoczął śledztwo z powodu odkrycia nowej wiadomości związanych z Clintonem. Sondaże wzrastały na Trumpa.

W zeszłym tygodniu przed Komisją w  Senacie, powiedział że uważał, że jego interwencja mogła mieć wpływ na wybory, ale nalegał, aby ponownie podjął decyzję o śledztwie. Zastępca Prokuratora Generalnego Rod Rosenstein powiedział, że Comey się mylił i powinien nie zamykać śledztwa już na początku nawet jeśli Clinton startowała w wyborach.

Te słowa jeszcze raz mówią wszystko:

Departament Sprawiedliwości „zobowiązał się do wysokiego poziomu dyscypliny, uczciwości i praworządności” wśród pracowników i „potrzebny jest nowy początek”. James Comey szef FBI nas opuszcza.

 

wylot

 

Komentarz:

W Polsce gdy PIS przejął władze trochę się boi zmieniać ludzi, którzy zniszczyli ten kraj. Niech w końcu zaczną brać przykład z Trumpa. Polacy dali władze politykom PIS czyli Prezydenta, Sejm i Senat aby w końcu zrobili porządek w Polsce i naprawił Polskę.

Najlepszym przykładem jest Warszawa. Choć w Warszawie Urząd Miasta handlował kamienicami , wszyscy widzieli system przejmowania kamienic, ile państwo i Polski podatnik stracił pieniędzy to jednak ci ludzie dalej pracują w Urzędzie Miasta. Trump uważa albo urzędnik czy polityk jest uczciwy i sumienny w swojej pracy albo nie, ale wtedy wylatuje z pracy i żadne odwoływania sie na prawa pracownicze nie wchodzą w grę.

Jak jest w Polsce ?

Jednym słowem można napisać, że ten kto toleruje nieuczciwość jest też nie uczciwy, Rada Miasta Warszawy już dawno powinna być rozwiązana, nałożony komisarz przez Premier Szydło, który zarządza Miastem do następnych wyborów a CBA zajmuje się przestępcami aby nie mataczyli.

Tłumaczenie, że w Polsce są przepisy które chronią „oszustów” jest nie na miejscu.

PiS dostał w wyborach pełnie władzy ( Sejm, Senat, Prezydenta ) od Polaków aby naprawiał Polskę,  rozliczał i usuwał nie uczciwych urzędników i Polityków. Dlatego PIS powinien w tydzień zmienić przepisy i brać się za ludzi nieuczciwych.

Przykład Warszawy pokazuje bezradność Prawa, Polityków i uczciwości.

Najgorsze jest to iż PiS zaczyna zawodzić zwykłych prostych Polaków, nie bogatych którzy głosowali na posłów tej Partii dla sprawiedliwości aby ukarać „oszustów” i ludzi okradających Polskę.

Politycy PIS uczcie się od Trumpa i jego pracowników, że tylko podejrzenie o przestępstwo urzędnika powoduje jego dymisje. W Polsce komuś pokażesz że robi źle to i tak dalej bierze wynagrodzenie Polskiego podatnika.

Konrad W

10 maja 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Świat