Szymanski, Solarz ,Litwinowicz skazani za morderstwo Wakefield

Szymanski, Solarz ,Litwinowicz skazani za morderstwo Wakefield

 

Gwałtowni zabójcy pobili mężczyznę Wakefielda na śmierć w mieszkaniu w piwnicy, a następnie próbowali uciec z Wielkiej Brytanii
Ciało Aleksandra Pawlaka znaleziono na podwórku posesji przy Pinderfields Road
Trzem mężczyznom grozi dożywocie po tym, jak jury uznało ich za winnych zamordowania Polaka w jego mieszkaniu w Wakefield w zeszłym roku.

Czterech mężczyzn i kobieta stanęli przed sądem koronnym w Bradford ..

Jury przyznało jednomyślne wyroki skazujące 24-letniego Adama Litwinowicza, 28-letniego Maciaja Solarza i 24-letniego Michała Szymańskiego.

Trio z Southampton zostało również uznanych za winnych spisku, aby obrabować pana Pawlaka.

Dziewczyna Szymańskiego Karolina Kukawska (21 lat) i jego brat Marceli (lat 20) zostali oczyszczeni z zarzutów o morderstwo, zabójstwa i spisku w celu rabunku.

Pan Pawlak, lat 30, doznał złamań twarzy i innych obrażeń podczas nocnego ataku w swoim mieszkaniu. . Na początku procesu we wrześniu prokurator Peter Moulson QC powiedział ławie przysięgłych, że charakter i rozmieszczenie obrażeń zdecydowanie sugeruje, że został poddany „ciągłemu brutalnemu napadowi” tuż przed śmiercią.

„W trakcie ataku na pana Pawlaka sąsiedzi usłyszeli krzyki i krzyki dochodzące z lokalu i wezwano służby ratownicze” – powiedział pan Moulson. Policja i ratownicy medyczni znaleźli pana Pawlaka na podwórku tuż za drzwiami i pomimo wysiłków, aby ratować go uznano za zmarłego tuż po północy 9 września ubiegłego roku.

Policja w Kent następnie aresztowała Michała Szymańskiego, jego dziewczynę Karolinę Kukawską (21 lat) i Litwinowicza, którzy 14 września czekali w pojeździe Mercedes Sprinter na prom w Dover.

Pan Moulson powiedział, że w samochodzie było wiele walizek i toreb, a także telewizor z plamami krwi pana Pawlaka.

Sędzia Tom Bayliss QC ponownie zatrzymał wszystkich trzech mężczyzn w areszcie i powiedział, że data ich wyroku będzie musiała zostać ustalona w ciągu najbliższych 28 dni.

Aleksander Pawlak

West Yorkshire Police)

8 listopada 2020
Czytaj inne artykuły w dziale Crime

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *