Szykuj się na wybuch bomby w Wielkiej Brytanii

Wielka Brytania

Brytania będzie katalizatorem dla nowego globalnego systemu handlowego

Premier May wyprowadzi Wielką Brytanię z jednolitego rynku europejskiego przez grupę 60 konserwatywnych posłów, w tym wybitnych członków Rady Ministrów

Pewna część ministrów wezwała do tzw. „twardego Brexitu”.

Twierdzą oni, że proces wychodzenia ze strefy jednolitego rynku w zakresie handlu jest kluczowy, a Wielka Brytania nie może być ograniczana regulacjami pochodzącymi z Brukseli.

Jednocześnie wraz z uruchomieniem European Research Group – grupy składającej się z Torysów, którzy popierają Brexit, wszyscy członkowie brytyjskiego parlamentu poparli oświadczenie, że „Wielka Brytania musi opuścić Europejski Obszar Gospodarczy (EOG) oraz unię celną”.

 

Jeden z członków tej grupy, powiedział:

„Jeśli pozostaniemy w EOG lub unii celnej, będziemy trwonić wielo-pokoleniową możliwość wolności i dobrobytu (…)”.

Ponadto dodał:

„Wielka Brytania jest idealnym miejscem na pobudzenie nowego globalnego systemu handlowego, który działa dla wszystkich poprzez wspieranie wolnego i sprawiedliwego handlu oraz obrony przed niekorzystnymi praktykami (…)”.

—————————–

„The UK is ideally positioned to catalyse a new global trading system which works for everyone by promoting free and fair trade and defending against predatory practices.

 

Pojawiły się też głosy, że Artykuł 50 powinien zostać wyzwolony na czas, zgodnie z obietnicą Theresy May, która obiecała to uczynić w przyszłym roku w kwietniu.

Niemniej, trzech sędziów Sądu Najwyższego orzekło w dniu 3 listopada, że Premier Wielkiej Brytanii nie jest uprawniona do tego, aby mogła sama uruchomić Artykułu 50, a więc oficjalny proces wychodzenia Wielkiej Brytanii z UE.

Rząd ogłosił jednak bardzo szybko, iż będzie się odwoływał od tej decyzji.

Co więcej, rzecznik działu na rzecz opuszczenia Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię, wyraźnie zaznaczył:

„Będziemy zdecydowanie bronić swojej pozycji w nadchodzącej apelacji. Premier May jasno podkreśliła, iż nasza praca jest na dobrej drodze, a my nadal jesteśmy zobowiązani do wyzwolenia Artykułu 50 do końca marca następnego roku”.

—————————-

Coinciding with the launch of the European Research Group, a Tory pro-Brexit group, the MPs all backed the statement: „The UK must leave the European Economic Area (EEA) and the Customs Union.”  Mr Paterson told the BBC Radio 4 Today programme: „I’m not a lawyer and I’m not an expert on this but … I wouldn’t have a bet on the Government winning this one.
„Although I do think, you go right back to Article 9 of the Bill of Rights 1689, we have a very, very clear case.”My concern is we deliver on what the people wanted.”

Podsumowanie:

Theresa May przebywała w Indiach gdzie  poruszono także sprawę wiz do Wielkiej Brytanii, które w przyszłości będą powiększone dla osób z tamtego rejonu. W chwili nałożenie ceł przez Bruksele na produkty z wysp, Anglia nałoży na produkty z Europy a produkty z innych części świata będą tańsze. Co ciekawe hurtownicy Polskiego jedzenia niech szukają producentów w Chicago albo niech otwierają produkcję Polskich szynek i kiełbas na wyspach bo będzie taniej tutaj produkować a to daje możliwość pracy dla Polaków.Czas na rozkwit Polskich masarni które obecnie przegrywały z produktami z Polski. Za 3-4 lata język Polski nie będzie już drugim językiem na Brytyjskich wyspach.

Myśl przewodnia, że Wielka Brytania jest idealnym miejscem na pobudzenie nowego globalnego systemu handlowego jeśli się jej uda inne kraje będą odchodziły z Unii Europejskiej wchodząc w układ z Wielką Brytanią, dlatego Tusk i Junker tak bardzo chcą aby się im nie udało no bo kto będzie płacił na ich durne pomysły.

Choć wielu ludzi po Brexit życzy źle Wielkiej Brytanii, słychać głosy aby zapłaciła za podjęcie tej decyzji, to jednak jest to kraj silny z konekcjami na całym świecie i uda jej się uratować swoje istnienie przed zemstą Brukselskich  „zadymiarzy „, którzy doprowadzili do chaosu w Unii Europejskiej i z której Wielka Brytania się wycofała.

Barbara Klaudia Sitko

 

20 listopada 2016
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka