Szykuj porfel. Bruksela nakłada nowe podatki na energię.

Szykuj porfel. Bruksela nakłada nowe podatki na energię.

 

Unia Europejska rozważa wprowadzenie nowych podatków energetycznych, aby osiągnąć swoje cele klimatyczne, powiedzieli w piątek najwyżsi urzędnicy.

W ostatnim dziesięcioleciu kraje UE doprowadziły do ​​globalnego przejścia na energię odnawialną i ustanowiły największy na świecie system handlu emisjami w celu wyceny emisji dwutlenku węgla i ograniczenia uzależnienia od paliw bardziej zanieczyszczających.

Jednak zasady bloku dotyczące opodatkowania energii nie zmieniły się przez ponad 15 lat.

Są „przestarzałe i słabo dostosowane do wyzwań związanych ze zmianami klimatu i zmianami polityki energetycznej na poziomie UE”, zgodnie z dokumentem, który ministrowie finansów UE omówią na spotkaniach w Helsinkach w piątek i sobotę.

Po przybyciu na spotkanie niemiecki minister finansów Olaf Scholz powiedział, że potrzebne są „drastyczne kroki”, aby przeciwdziałać zmianom klimatu, i wezwał do międzynarodowego podejścia w tej sprawie.

„Jesteśmy w trakcie badania, w jaki sposób możemy ograniczyć zużycie CO2 w rolnictwie, małych przedsiębiorstwach lub transporcie”, powiedział Scholz.

Najwyższy komisarz gospodarczy bloku, Valdis Dombrovskis, powiedział dziennikarzom, że opcje obejmują podatek od emisji dwutlenku węgla i przegląd opodatkowania energii.

Poufny program prac przygotowany w lipcu przez urzędników Komisji przed mianowaniem desygnowanej na przewodniczącego Komisji Ursuli von der Leyen przewiduje propozycje legislacyjne mające na celu zniesienie zwolnień podatkowych w transporcie lotniczym i morskim do początku 2020 roku oraz przegląd minimalnych stawek podatkowych na produkty energetyczne przez koniec przyszłego roku.

WNIOSEK:

Zmiana klimatu to wielka propaganda aby odebrać od ludzi pieniadze z porfela oraz aby rządy dostały te pieniadze i rozdały kilku znajomym firmom na walkę z  globalnym ocielepleniem. Generalnie Chiny nie zmniejszyły produkcji i fabryj zanieczyszczają planete , milion ludzi umiera na raka co roku. Niemcy nie zmniejszyły produkcji samochodow. Poprostu plan jest aby zmniejszyć produkcje w USA dlatego Trump nie przyłączył sie do planu aby znów płacić na pomysły Bruksel która chce odebrać statut USA.

Niestety ludzie w Europie będa siegać do porfeli przez wyższe ceny biletów lotniczych i będa płacić wiecej za energie.

Cena produktów chińskich może jest mała ale okazuje się że produkty są produkowane w środowisku niezdrowym, bez norm jakie wymaga Unia Europejska. Może nie warto kupować od nich produkty żywnościowe.

Oto Polka prosto z Chin / nagranie z Idz pod Prad

Konrad W

 

13 września 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Niemcy za pomocą UE budują swoje imperium