Szykuj kasę. Fundusz emerytalny UE na krawędzi upadku.

Szykuj kasę. Fundusz emerytalny UE na krawędzi upadku.

 

Fundusz emerytalny UE na krawędzi upadku: Podatnicy będą musieli zapłacić za setki eurodeputowanych.

Największa niemiecka gazeta Bild poinformowała, że ​​widziała dokumentację, która wskazuje na deficyt w wysokości milionów euro, co oznacza, że ​​fundusz emerytalny załamie się najpóźniej do 2026 roku.

Przytoczyła wewnętrzną opinię sekretarza generalnego Parlamentu Europejskiego, Klausa Welle, dla Komisji Regulacji Budżetowej. Zagrożony fundusz został zamknięty dla nowych członków w 2009 r., a do końca 2016 r. posiadał aktywa o wartości 146,4 mln euro. Ale do tego czasu zobowiązania funduszu – zaległe uprawnienia emerytalne prawodawców – wyniosły już 472,6 miliona euro.

Jeszcze na początku 2009 r. kontrowersyjne i obfite emerytury uzupełniające posłów do PE wykazywały deficyt w wysokości 120 mln euro. Teraz jest on prawie trzy razy większy !!!

„Szacowana data niewypłacalności dobrowolnego funduszu emerytalnego jest z grubsza szacowana w latach 2024-2026″, wynika z dokumentów przedstawionych przez Bild.

Jeżeli aktywa funduszu generują tylko 2-procentowy zwrot w ciągu roku, nie będzie on wypłacalny po 2024 roku. Według Bild ponad 700 posłów do PE ma dostać emeryturę z funduszu. Do końca 2022 roku, 145 z nich przejdzie na emeryturę.

Jeśli fundusz zbankrutuje, Parlament Europejski będzie prawnie odpowiedzialny za deficyt, co oznacza, że ​​podatnicy UE będą musieli ponieść koszty.

Fundusz emerytalny powstał w 1990 r., ponieważ w tamtym czasie nie istniał żaden system emerytalny dla posłów do PE. Jednak wraz z późniejszym wprowadzeniem statutu członków UE fundusz został zamknięty. W ramach nowego programu posłowie do PE przechodzący na emeryturę w odległej przyszłości otrzymają jednolite płatności i nieskładkową emeryturę z budżetu Parlamentu UE.

Wniosek:

Bruksela zabiera pieniądze z krajów i wydaje gdzie tylko chce, na głupie pomysły, zatrudnia urzędników daje im i sobie olbrzymie wypłaty i emerytury bo to nie są ich pieniądze. Teraz biedni ludzie w krajach tworzących Unię będą musieli płacić olbrzymie składki do EU oczywiście pójdą ceny do góry w Polsce już idą bo Rząd Morawieckiego zarabia na VAcie czym większa cena towaru tym więcej zarabia , najszybciej podniósł ceny surowców w Rządowych Spółkach Skarbu dlatego węgiel już 900 złotych. Za rok, dwa gdy Polska zacznie płacić pieniądze do Brukseli będzie jeszcze drożej, a zanosi się na jeszcze większe wpłaty, bo Eurokraci ustawiają się na całe życie wysokimi pensjami i emeryturami z twoich podatków …

Ależ się szykuje bieda w Polsce, dotacja 500 + zostanie zjedzona przez wysokie ceny już ludzie mówią dali 500 złotych ale wzięli 1000 złotych więc Bruksela weźmie teraz 2000 złotych. No przecież nie wezmą pieniądze z portfeli ludziom w Niemczech ani we Francji bo by ich ludzie z fotelami wynieśli, już mają strajki co miesiąc wezmą od biednych ludzi z Polski dlatego jest Morawiecki Premierem bo pracował w Banku Niemieckich choć nie brał udział w wyborach do Sejmu więc nie jest posłem z wyboru. Dlatego już ceny tak szaleją w Polsce, dlatego nowa Policja skarbowa zamiast zmniejszać i ZUS i podatki…a to dopiero początek… bo wszyscy europosłowie i euro urzędnicy muszą dostać swoje olbrzymie emerytury nawet jeśli ty zostaniesz bez grosza.

Ludzie nie rozumieją działania Brukseli – Oni raz wezmą jednym krajom a raz drugim i przeniosą te pieniądze do innego kraju za takie przesuwania urzędnicy i eurokraci dostają wielkie zarobki i emerytury.  Ale całość opiera się na dymaniu Polaków bo to duży kraj produkcyjny dla firm niemieckich i francuskich a Bruksela powstała po to aby Rządy krajów nie opodatkowały sowiecie tych firm. Pamiętasz podatek Szydło jaki nałożyła pani Beata na supermarkety aby dać Polakom nie 500 zł na dziecko ale 2000 jak na zachodzie i co podatek Bruksela unieważniła.

Największy numer i złamanie prawa unijnego zrobiła Bruksela z Ukraińcami. Bo zamiast podnieść wypłaty w Polsce do 1200 euro na miesiąc aby Polacy nie uciekali z kraju i godnie zarabiali Bruksela zniosła wizy dla Ukraińców aby ci pracowali za marne grosze w Polsce ale zaraz przecież Holendrzy w referendum nie zgodzili się na przyłączenie Ukrainy do UE.

Obecna Bruksela to kłamstwo, dymanie ludzi nic więcej a na czele Polak Donald Tusk.

Konrad W.

 

23 stycznia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Świat