Szybsze deportacje z UK . Borys odchodzi od praw człowieka.

Szybsze deportacje Polaków i emigrantów z UE i nie tylko.

Borys odchodzi od praw człowieka.

 

Boris Johnson zrezygnuje z głównych europejskich przepisów dotyczących praw człowieka, które ułatwią deportację migrantów.

Obecnie deportacje Polaków i europejczyków rozpoczynaja sie gdy zostaniesz skazany od 12 miesiecy.

Ustawa została podpisana w prawie brytyjskim w listopadzie 1998 r. w celu włączenia praw określonych w Europejskiej Konwencji Praw Człowieka.

Rozumie się, że szczegóły formalnego przeglądu zostaną ogłoszone w nadchodzących tygodniach.

Deportacje mają także zwiekszyć szybkość wywozu emigrantów z UK. Sytuacja nasiliła się w piątek, ponieważ liczba osób przypływających do Wielkiej Brytanii na małych statkach od początku roku przekroczyła 6 tys. Uważa się, że ponad 200 mężczyzn, kobiet i dzieci dotarło do Wielkiej Brytanii z Francji na pokładzie ponad 20 nadmuchiwanych łodzi i pontonów 11 września.

UE dała panu Johnsonowi czas do końca miesiąca na wycofanie jego propozycji uchylenia elementów umowy o wystąpieniu, grożąc podjęciem kroków prawnych, jeśli nie zastosuje się do niego.

Bruksela dała również jasno do zrozumienia, że ​​przyszłość rozmów handlowych jest zagrożona załamaniem, jeśli pan Johnson nie wykona zwrotu o 180 stopni – ale Michael Gove obiecał, że rząd nie zmieni kursu.

W tym tygodniu Unia Europejska zasugerowała również, że może zakazać eksportu żywności z Wielkiej Brytanii do bloku, jeśli obie strony nie osiągną porozumienia handlowego do końca roku.

Wniosek –  nie łam prawa. Obecnie Polak czy emigrant mógł powoływac sie na Europejska Karte Praw Człowieka i choć zrobił przestepstwo na terenie UK lub w Polsce a Sąd z Polski chciał go wziąśc do Polski Polacy bronili sie że maja w Uk rodziny itd….Gdy Uk odejdzie z tej umowy nie będziesz mial mozliwosci sie broni.

Oczywiście ludzie nie zdają sobie sprawy co sie dzieje, wystarczy ze zrobisz wypadek bo za szybko jechałeś i mozesz zostać deportowany jeśli nie jesteś obywatelem UK, bedzie tez latwiej stracic zasiłki.

Konrad W

 

13 września 2020
Czytaj inne artykuły w dziale Prawo UK