Szukaj pracy w Policji, rekrutują 20 tyś pracowników w UK

Szukaj pracy w Policji, rozpoczyna się rekrutacja 20 tyś ludzi w UK

 

Rekrutacja 20 000 nowych policjantów w Anglii i Walii rozpocznie się w ciągu kilku tygodni, powiedział premier Boris Johnson.

College of Policing z zadowoleniem przyjął obietnicę, ale ostrzegł przed „wyzwaniami logistycznymi”, częściowo z powodu obaw o brak instruktorów do szkolenia.

 

Pan Johnson powiedział, że chce, aby rekrutacja – która będzie nadzorowana przez nową krajową komisję policyjną.

Pan Johnson powiedział: „Ludzie chcą widzieć więcej funkcjonariuszy w swoich dzielnicach, chroniąc społeczeństwo i ograniczając przestępczość”.

 

Downing Street powiedział, że kampania rekrutacyjna rozpocznie się we wrześniu, a siły policji będą odpowiedzialne za spełnienie celu przez nowy zarząd, skupiający przywódców policji i kierowany przez nową Home Secretary Priti Patel.

Nowo mianowany policjant Minister Kit Malthouse powiedział, że plany będą kosztować około 500 milionów funtów w pierwszym roku, ale powiedział „musimy jeszcze ustalić dokładną liczbę”.

Powiedział: „W końcu pieniądze będą pochodzić z ogólnego opodatkowania, a może z części zapasów, które mamy na kredyty.

Ale niektóre siły obawiają się, że nie mają wystarczającej liczby instruktorów szkoleniowych i posterunków policji, aby wspierać szybki rozwój.

Dyrektor naczelny College of Policing, Mike Cunningham powiedział programowi BBC Radio 4:

„Dzisiaj istnieje wiele wyzwań logistycznych związanych z procesem rekrutacji”. „Współcześni policjanci noszą dużo sprzętu i wszystko musi być przechowywane gdzieś w nocy, gdy podróżują do i z domu – więc znalezienie miejsca na szafki będzie kluczem”.

Plany rekrutacyjne policji będą miały szerokie znaczenie zarówno dla opinii publicznej, jak i dla nadmiernie rozbudowanej służby policyjnej.

Ale wybieranie, sprawdzanie, szkolenie i przyjmowanie tak wielu oficerów w stosunkowo krótkim czasie to ogromne wyzwanie.

Nowe przepisy wymagające od kandydata posiadania dyplomu lub studiów dla jednego w pracy mogą ograniczyć liczbę potencjalnych kandydatów w niektórych obszarach, podczas gdy w innych konkurencja o wykwalifikowanych pracowników jest tak silna, że ​​istnieją obawy, że cel nie zostanie osiągnięty.

Co istotne, kampania rekrutacyjna będzie prowadzona przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i nadzorowana przez nową komisję policyjną.

Rada Szefów Policji Narodowej stwierdziła, że ​​„znaczny” wzrost liczby oficerów pomoże ograniczyć przestępczość, poprawić wyniki dla ofiar i zwiększyć różnorodność siły roboczej.

Pani Patel powiedziała, że ​​wzrost poważnej przemocy był „głęboko niepokojący”, a rekrutacja dodatkowych oficerów „wysyła jasny sygnał, że jesteśmy zobowiązani do zapewnienia policji niezbędnych zasobów”.

„To początek nowej relacji między rządem a policją, która jeszcze ściślej współpracuje w celu ochrony społeczeństwa” – dodała.

Konrad W

 

26 lipca 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka