Szóste dźgnięcie nożem w Liverpoolu w dziewięć dni

Szóste dźgnięcie nożem w Liverpoolu w dziewięć dni – co się dzieje w mieście

 

Sześć osób zostało zadźganych przez Merseyside w ciągu zaledwie dziewięciu dni.

 

Atak koło Subweya

Wezwano służby ratunkowe na miejscu, na skrzyżowaniu Blackmoor Drive i East Prescot Road, o 16:30 w czwartek 24 października, aby donieść, że mężczyzna został ranny.

Ofiara, prawdopodobnie w wieku 20 lat, została kilkakrotnie dźgnięta nożem w klatkę piersiową i nogę przed wejściem do sklepu, w którym policjanci i członkowie personelu opiekowali się nim do przybycia ratowników medycznych. Został następnie przewieziony do szpitala, gdzie policja twierdzi, że leczy wiele poważnych obrażeń. Rzecznik policji Merseyside powiedział: „Możemy potwierdzić, że oficerowie są w rejonie West Derby po dźgnięciu tego popołudnia, w czwartek 24 października.

 

2. ATAK – Mężczyzna ranny w ataku ulicznym

Mężczyzna został przewieziony do szpitala z licznymi ranami kłutymi po tym, jak dwóch mężczyzn zaatakowało go w ataku ulicznym na Upper Baker Street w Kensington. Policja potwierdziła, że ​​26-letnia ofiara została dźgnięta w ramię i nogi na Upper Baker Street w Kensington około godziny 20.15 we wtorek, 22 października.

Napastnicy uciekli pieszo po dźgnięciu,
W oświadczeniu DI Kelly Martland powiedział: „Jesteśmy na wczesnym etapie śledztwa i w tej chwili motyw ataku jest nieznany i pracujemy nad ustaleniem okoliczności, które doprowadziły do ​​ataku.

„Czy jechałeś wzdłuż Upper Baker Street … i widziałeś lub słyszałeś coś podejrzanego? Czy masz nagrane na desce rozdzielczej nagranie zdarzenia, przestępców lub ofiary?

3.Gang rowerowy dźgnął 16-letniego chłopca 

Nastoletni chłopiec został kilkakrotnie uderzony przez gang, który uciekł ze sceny po brutalnym ataku na niego. Pogotowie wezwano na Three Butt Lane w West Derby około 22:00 we wtorek 22 października, aby donieść, że 16-latek został zaatakowany przez grupę czterech mężczyzn na terenie trawiastym. Uważa się, że nastolatek został uderzony w głowę i dźgnięty nożem w ramię i nogi.

Detektyw inspektor Paul Nilsen powiedział: „Nasze dochodzenie w sprawie tego incydentu jest na bardzo wczesnym etapie i pracujemy nad ustaleniem pełnej sytuacji, możliwego motywu i, co najważniejsze, odpowiedzialnego. „Chętnie poznamy każdego, kto był we wtorek przy Three Butt Lane i Culme Road około 22:00 we wtorek, który mógł zobaczyć lub usłyszeć coś podejrzanego.

„W szczególności, czy widziałeś grupę mężczyzn na rowerach, którzy mogli uciekać ?”

4.Mężczyzna i nastolatek aresztowani po tym, jak mężczyzna dźgnął w szyję w biały dzień

 Policja Merseyside wszczęła dochodzenie w związku z doniesieniami o napadzie na Poulton Road około 13:30 w poniedziałek 21 października. Doniesiono, że ofiara, mężczyzna po dwudziestce, została zaatakowana w pobliżu sklepu Costcutter, zanim została przewieziona samolotem do szpitala.

Jedną osobą, która była świadkiem terroru z pierwszej ręki, był lokalny mieszkaniec Pat Miller, który robił zakupy, kiedy nastąpił atak. 67-latek, który mieszka w pobliżu sceny, powiedział: „Właśnie robiłem zakupy, a facet przy kasie właśnie zeskanował wszystko, gdy ten facet biegł krzycząc i mówiąc:„ mój kolega został dźgnięty, mój kolega został dźgnięty.

Dodała: „Krew płynęła mu z szyi i spływała mu po ramionach. I krzyczał: „Umieram, umieram.

„Właściciel sklepu zadzwonił po karetkę, a potem przyszli sanitariusze.

5. Mężczyzna znalazł poważne rany kłute

Pogotowie, w tym karetka, zostały wysłane na miejsce zdarzenia w Scafell Walk, Netherley, około godziny 14.20 w piątek, 18 października.

Mężczyzna po czterdziestce został znaleziony z ranami kłutymi i zabrany do szpitala na leczenie poważnych obrażeń. Pewien użytkownik mediów społecznościowych, który przedstawił się jako sąsiad, powiedział, że „musi przejść przez krew [ofiary] do swojego domu.

Sąsiedzi powiedzieli, że po raz pierwszy zdali sobie sprawę z tego incydentu, kiedy usłyszeli lądowanie helikoptera. Jeden z nich powiedział: „Nigdy wcześniej nie zdarzyło się tu coś takiego. Zazwyczaj jest to ciche miejsce”.

6. Nastolatek  został nożem w plecy i klatkę piersiową w Toxteth

17-latek został nożem w plecy i klatkę piersiową na Boswell Street około 20 wieczorem we wtorek 15 października. Miejscowi mieszkańcy opisali usłyszenie krzyku..Pewna kobieta, która mieszka w pobliżu miejsca zdarzenia, powiedziała: „Naprawdę nie wiem, co się stało, ale wiedzieliśmy, że to coś złego, ponieważ przez całą noc była obecność policji i taśmy policyjnej.

  Detektyw inspektor Paul Nilsens ł po wielu atakach i powiedział:

„Poświęciliśmy znaczne zasoby i ukierunkowaliśmy operacje w Merseyside, mające na celu pozbycie się naszych ulic z przestępstwa z użyciem noża. „Nigdy nie będziemy stać z boku i pozwalać ludziom nosić noży i narażać się na poważne szkody nie tylko dla innych ludzi, ale także dla nich samych. Statystycznie istnieje większe prawdopodobieństwo, że padniesz ofiarą przestępstwa z użyciem noża, jeśli nosisz nóż, i ryzykujesz spędzenie długiego czasu w więzieniu, gdy zostaniesz złapany.

Byłeś świadkiem jednego z ataku poinformuj policje

Możesz także zadzwonić pod numer 101 lub skontaktować się z niezależną organizacją charytatywną Crimestoppers anonimowo, pod numerem 0800 555 111 lub za pośrednictwem formularza online: https://crimestoppers-uk.org/give-information/give-information.

Ile było różnych incydentów w Liverpool.

Policja zarejestrowała aż 164 479 przypadków pomiedzy Majem 2018 roku a Majem 2019 to daje 13.707 na miesiac.,

164,479 crimes were reported across the Liverpool Metropolitan Area between May 2018 and May 2019. That’s, on average, 13,707 crimes per month across 2018 and 2019.

 

Konrad W

 

25 października 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Liverpool

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *