Szok w UK. Policjant zamordowany. 10 aresztowanych w tym 13 latek

Szok w UK. Policjant zamordowany. 10 aresztowanych w tym 13 latek

 

Policjant  Andrew Harper,został zamordowany na drodze niedaleko Reading.

Mezczyzna  został zamordowany, próbując powstrzymać włamanie ostatniej nocy.

26-letni Andrew Harper, został potrącony przez samochód i ciągnięty wzdłuż drogi przez pewien dystans, zanim został potrącony przez inny samochód po przybyciu na miejsce o 23:30 blisko A4 Bath Road, niedaleko Reading i Newbury.

Premier Boris Johnson złożył hołd zamordowanemu Policjantowi . Policja przesłuchała  10 osób – w tym 13-letniego chłopca o podejrzenie morderstwa.

Policjant, który był został żonaty kilka tygodni temu, jest pierwszym policjantem zabitym od czasu, gdy PC Keith Palmer został zabity nożem podczas ataku terrorystycznego w Westminster w 2017 roku.

Poślubił żonę Lissie 18 lipca i para świętowała ślub w Ardington House w Oxfordshire.

Zaledwie dwa dni temu  jego żona Lissie udostępniła  zdjęcie ze slubu: „Najszczęśliwszy dzień, jaki można sobie wyobrazić”., Lissie powiedziała: „Nie mogę uwierzyć, że nasz ślub odbył się prawie dwa tygodnie temu.era, powiedziała: „

PC Harper został zabity na skrzyżowaniu Ufton Lane i Lambdens Hill, niedaleko Sulhamstead. To było tylko trzy mile od domu rodziców Kate Middleton, Carole i Michaela.

Premier Ministra Boris Johnson powiedział, że był „głęboko zszokowany i przerażony” śmiercią „odważnego” gliniarza.

 

Minister spraw wewnętrznych Priti Patel powiedziała: „Jestem zdruzgotana i przerażona tragiczną śmiercią PC Andrew Harpera, a moje myśli są z jego bliskimi, kolegami i społecznością, której służył z wielką dumą w tym niezwykle trudnym czasie.

„PC Harper zmarł na służbie, chroniąc społeczeństwo, a jego niesamowita odwaga i niezwykłe poświęcenie nie zostaną zapomniane”.

Zastępca komendanta policji, Jason Hogg, powiedział: „Nasze najgłębsze myśli w tym czasie dotyczą oczywiście przyjaciół i rodziny Andrew, którzy są wspierani przez specjalnie wyszkolonych oficerów łącznikowych rodziny.

W związku z tym incydentem dokonaliśmy łącznie dziesięciu aresztowań, a aresztowani przebywają obecnie w areszcie policyjnym. „Wszyscy aresztowani to mężczyźni w wieku od 13 do 30 lat”.

Zdjęcie ślubne policjanta dwa tygodnie temu

The newly married cop was killed at around 11.30pm last night while attending a reported burglary

Miejsce morderstwa

PC Andrew Harper was allegedly murdered last night as he attended a reported burglary

Konrad W

 

16 sierpnia 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Crime