Szkoły w UK zostaną zamknięte na 2 miesiace przez Coronavirusa

Szkoły w UK zostaną zamknięte na 2 miesiace przez Coronavirusa

 

BORIS JOHNSON ma ogłosić dziś po południu zamknięcie wszystkich szkół w Wielkiej Brytanii.

Boris Johnson będzie dziś przewodniczył nadzwyczajnemu spotkaniu COBRA na temat koronawirusa.. Okazuje się, że nauczycielom powierzono przygotowanie „pakietów do nauki w domu” dla uczniów, w obawie, że szkoły mogą zostać zamknięte na dłużej niż dwa miesiące. Oczekuje się, że szkoły zostaną zamkniete w dniu 20 marca, na kilka tygodni przed tradycyjną przerwą wielkanocną.

Zamknięcie oznaczałoby, że uczniowie spędzili miesiąc poza klasą, ale szkoły mogłyby zostać zmuszone do zamknięcia klas na znacznie dłuższy okres.

Nauczyciele otrzymali polecenie przygotowania „pakietów do nauki w domu”, które muszą być gotowe do piątku.

Plany obejmują także organizowanie nauczania za pośrednictwem internetowych platform edukacyjnych, aby zapewnić uczniom możliwość pracy zdalnej. Jeden nauczyciel powiedział The Mirror: „Otrzymaliśmy wskazówki od dyrektora akademii, któremu powiedziano, że może spodziewać się co najmniej tygodniowego zamknięcia, być może dwa.

„Jeśli szkoły będą zamknięte od połowy marca, nie ma sensu otwierać ich tak blisko Wielkanocy”. 

„Pakiety do nauki w domu muszą być gotowe do tego piątku, aby wysłać je z dziećmi do domu w następny piątek”.

Inny nauczyciel ze szkoły na północy Anglii powiedział, że otrzymali rozkaz przygotowania planów awaryjnych. Dzieci przygotowują plany lekcji w domu, a personel przygotowuje materiały dydaktyczne.

Po zamknięciu szkół od urzędników oczekuje się głębokiego oczyszczenia wszystkich budynków w celu usunięcia wszystkich śladów wirusa.

Ponad 326 000 osób podpisało petycję wzywającą rząd do zamknięcia wszystkich szkół w Wielkiej Brytanii, aby zapobiec rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Nie jest jeszcze jasne, jakie będą konsekwencje dla egzaminów GCSE i A-Level, jeśli szkoły zostaną zmuszone do zamknięcia.

Pierwszy egzamin GCSE ma się odbyć za mniej niż dwa miesiące, 11 maja.

 

coronavirus uk map

Konrad W

12 marca 2020