Szkoły średnie zamkniete do września. Premier ogłasza plan dla UK.

Szkoły średnie zamkniete do września. Premier ogłasza plan dla UK.

 

Można młodzież wysłac do Polski do babci i dziadka.

Premier opublikował dziś długi plan powrotu do normalnego życia bez ryzyka ogromnej drugiej fali infekcji wirusa. Powiedział dzisiaj w Izbie Gmin: „Rząd przedstawia dziś Izbie plan, który jest uwarunkowany i zależny od zdrowego rozsądku”. „Naszym wyzwaniem jest teraz znalezienie drogi, która pozwoli zachować nasze ciężko zdobyte zyski z walki z wirusem, jednocześnie zmniejszając ciężar blokady kraju”.

Brytyjczycy powinni nosić maski na twarzy w transporcie publicznym, będą za darmo.

Ale premier ostrzegł Wielką Brytanię, że jedynym sposobem na całkowite odblokowanie kraju jest znalezienie szczepionki.

Oczekuje się, że dokumenty dla firm dotyczące bezpieczeństwa biur zostaną opublikowane w ciągu najbliższych godzin . Nowe zasady wejdą w życie w środę. Organ rządowy Health and Safety Executive będzie egzekwował nowe zasady – kiedy się pojawią – i będą przeprowadzane kontrole na miejscu, aby upewnić się, że firmy przestrzegają przepisów. Obejmuje to ograniczenie liczby osób w biurze w dowolnym momencie poprzez zmianę wzorców zmiany i rotacje w czasie.

Pracodawcy powinni zapewnić dobre wietrzenie biur, używając zewnętrznych wentylatorów wyciągowych. Małe firmy, które mogą nie być w stanie zapewnić środków zapewniających bezpieczeństwo swoim pracownikom, mogą zostać zmuszone do zamknięcia.

Przykład sektorów, które według rządu powinny zostać otwarte, to produkcja żywności, budownictwo, produkcja, logistyka, dystrybucja i badania naukowe w laboratoriach.

Płatne placówki opieki nad dziećmi, takie jak nianie i opiekunki, mogą również zostać ponownie otwarte, o ile przestrzegają wytycznych zdrowia publicznego, w tym dbania o czystość rąk, twarzy i ubrań.

W Anglii uczniowie szkół podstawowych zaczną powracać etapami od czerwca, ale dzieci w szkołach średnich wrócą dopiero co  we wrześniu !!!

Jednak chociaż rodzice będą musieli wysyłać swoje dzieci, nie zostaną ukarani grzywną, jeśli zatrzymają dzieci w domu. Nie musisz wysyłać dzieci do szkoły od 1 do 6 .

Wydarzenia sportowe w UK odbędą się za zamkniętymi drzwiami i będą transmitowane w TV w ciągu kilku tygodni.

Od środy ludzie  będzą mogli się spotkać  z inną osobą, która nie pochodzi z ich gospodarstwa domowego. Ale muszą pozostać przez cały czas na odległość 2 metrów.

W ciągu najbliższych tygodni każdy, kto przyjedzie do Wielkiej Brytanii z zagranicy, zostanie poddany 14-dniowej kwarantannie zwoleni zostaną przyjeżdzający z Francji i Irlandii.

Brytyjczycy mogą odbywać jednodniowe wycieczki na plażę, do parków i nad jeziora ale muszą pozostać w Anglii i nie mogą przekraczać granicy do Walii lub Szkocji.

 

Konrad W

 

11 maja 2020