Szkoły informują , bez statutu szkoła nie dla emigranta

Szkoły informują , bez statutu szkoła nie dla emigranta

 

Szkoły mówią uczniom z UE, że „nie mogą zostać po Brexicie” bez statusu osiedleńczego

Szkoła  powiedziała rodzicom, że ich dzieci muszą dostać statut osiedleńczy do 31 października, aby kontynuować naukę.

Ministerstwo Spraw Wewnętrznych zostało wezwane do wyjaśnienia porady na temat statusu osiedlonego w UE.

Wezwanie do wyjaśnienia pojawia się po tym, jak szkoła mylnie powiedziała uczniom, że do Halloween będą musieli mieć ustalony status, aby kontynuować naukę, a tak naprawdę do końca następnego roku.

List od szkoły, opublikowany na Twitterze, ale od tego czasu usunięty, brzmiał: „Rząd brytyjski wyraził zamiar wycofania Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej 31 października. „Po tej dacie wszyscy uczniowie muszą być posiadaczami brytyjskiego paszportu lub mieć ustalony status w Zjednoczonym Królestwie, aby nadal kwalifikować się do edukacji państwowej.”

Szkoła poinformowała rodziców, że obywatele UE nie będą kwalifikować się do edukacji państwowej, jeśli nie dostali statutu osiedleńczego do 31 października.  List doradzał rodzicom, jak ubiegać się o program:: „Gdy twoje dziecko osiągnie status zatwierdzony, będzie mogło pozostać w Wielkiej Brytanii po upływie terminu październikowego, aby ukończyć studia, do roku 13 włącznie „.

Rzecznik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych powiedział, że te wytyczne, wydane przez szkołę 4 września, nie zostały przez nich wydane i powiedział, że „szkoły nie biorą pod uwagę statusu imigracyjnego uczniów przy podejmowaniu decyzji, kogo przyjąć”.

. ”Co to jest program rozliczeniowy UE?

Unijny program rozliczeniowy jest bezpłatnym programem umożliwiającym obywatelom EOG i Szwajcarii zamieszkałym w Wielkiej Brytanii oraz członkom ich rodzin uzyskanie statusu do życia i pracy w Wielkiej Brytanii po 30 czerwca 2021 r. (Lub po 31 grudnia 2020 r. W przypadku Brexit bez porozumienia).

Aby ubiegać się o status obywatele UE, którzy przeprowadzili się do Zjednoczonego Królestwa przed 31 października 2019 r., Muszą udowodnić swoją tożsamość, udowodnić, że mieszkają w Wielkiej Brytanii i ogłosić wszelkie wyroki skazujące. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych powiedzą umowę lub nie, obywatele UE będą musieli złożyć wniosek co najmniej do 31 grudnia 2020 r. Każdy, kto przyjedzie do Zjednoczonego Królestwa między 1 listopad 2019 a a końcem 2020 r., Będzie mógł pozostać w tym kraju przez okres do trzech lat w ramach europejskiego programu tymczasowego urlopu.

Rzecznik Ministerstwa Spraw Wewnętrznych powiedział o liście szkoły:„ Te wytyczne nie były wydane przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i szkoły nie biorą pod uwagę statusu imigracyjnego uczniów przy podejmowaniu decyzji, kogo przyjąć. „Wyjaśniliśmy, że obywatele UE mieszkający w Wielkiej Brytanii przed Brexit mają czas do co najmniej 31 grudnia 2020 r. Na złożenie wniosku do unijnego programu rozliczeniowego

photo/metro gdzie rodzice dostali list 

A schools advised parents EU pupils would not be eligible for state education if they didn't have settled status by October 31

O szkole o brexit przeczytasz

https://www.gov.uk/government/publications/eu-exit-no-deal-preparations-for-schools-in-england/eu-exit-no-deal-preparations-for-schools-in-england

Konrad W

 

8 września 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Czas po Brexit