Szkoła w Birmingham, znalezione ulotki diabła

Wielka Brytania

Z życia wzięte.

Z Ulotki znalezione w muzułmańskiej szkole w Birmingham „opisują muzykę i taniec, jako akty diabła”

W wyniku przeprowadzonej kontroli stwierdzono, iż w muzułmańskiej szkole w Birmingham znaleziono ulotki potępiające muzykę i taniec, które zostały w nich określone, jako „akty diabła”.

Sprawozdanie z przeprowadzonej przez

„Ofsted” inspekcji, wskazuje, że materiał został znaleziony w trakcie kontroli na obszarach użytkowanych przez uczniów oraz wspólnie dzielony z miejscowym meczetem w Darul Uloom Islamic High School w Birmingham.

Szkoła ta została oceniona, jako „nieodpowiednia” w październiku 2015 roku w następstwie zarzutów odnośnie segregacji męskich i żeńskich członków zarządu.

W rezultacie kazano wprowadzić w szkole zmiany, po czym niezapowiedziana inspekcja została przeprowadzona w celu sprawdzenia, czy zmiany te zostały wprowadzone w życie. Podczas niej inspektorzy znaleźli kontrowersyjne ulotki.

Raport z przeprowadzonej kontroli mówi:

„Kierownicy oraz pracownicy mieli szkolenie w zakresie zapobiegania ekstremizmowi i radykalizacji, a ostatnio rząd udzielił wskazówek dotyczących ochrony.

Jednak działania te nie przyniosły spodziewanych efektów.

Duża liczba egzemplarzy ulotek zawierających ekstremistyczne poglądy, takie jak „muzyka, tanieć i śpiew to akty diabła i są zakazane”, zostały odkryte w trakcie kontroli.

Ulotki zostały znalezione na terenach dzielonych przez szkołę i sąsiedni meczet, które są wykorzystywane przez liderów i użytkowane przez uczniów ze szkoły”.

Szkoła jednak stanowczo zaprzecza zarzutom i w odniesieniu do kontroli, o której mowa, określiła raport, jako niedopuszczalny i rasistowski.

Barbara Klaudia Sitko

photo/ independent

18 czerwca 2016
Czytaj inne artykuły w dziale Yorkshire