Sześć przypadków utonięć w tym dzieci w 24 godzin, podczas pływania

Sześć przypadków śmiertelnych w ciągu 24 godzin,podczas pływania

 

Pływanie w jeziorach i rzekach jest bardzo niebezpieczne, jak potwierdza seria sześciu tragicznych wypadków w ciągu zaledwie 24 godzin w Niemczech.

W poniedziałek po południu policja potwierdziła śmierć sześcioletniego chłopca, który został zabrany do szpitala w niedzielę po wypadku na jeziorze Neumühlsee w Badenii-Wirtembergii.

Przez ponad 24-godzinny okres na początku tego tygodnia, sześć osób zginęło w wyniku  wypadków w naturalnych zbiornikach wodnych.

W Küssaburg, w pobliżu szwajcarskiej granicy, staruszek utonął podczas kąpieli w Renie w niedzielne popołudnie. 83-latek został znaleziony po tym, jak jego przyjaciel i kolega ostrzeżono policję. Po wspólnych akcjach poszukiwawczo-ratowniczych ze strony władz szwajcarskich i niemieckich ratownicy nie byli w stanie ożywić człowieka.

W w Badenii-Wirtembergii człowiek  został znaleziony martwdy po tym, jak w niedzielny wieczór wyruszył na Baggersee..

 

Na drugim krańcu kraju, w Szlezwiku-Holsztynie, mężczyzna odkrył ciało podczas wiosłowania na plaży na Morzu Bałtyckim w niedzielę rano.

W pobliżu bawarskiego miasta Ulm, 13-letni chłopiec został uratowany przez nurków po zniknięciu pod wodą. Chociaż ratownicy byli początkowo byli w stanie ożywić nastolatka, władze potwierdziły w poniedziałek, że zmarł w szpitalu.

Wreszcie w Dolnej Saksonii 23-letni mężczyzna,  utonął po tym, jak źle ocenił głębokość jeziora.

W innych incydentach 5-letnia dziewczynka uratowana została przed utonięciem w jeziorze koło Hamburga, a 27-letni mężczyzna  zaginął po zniknięciu podczas pływania w jeziorze niedaleko Drezna.

Więcej osób zginęło w wyniku wypadków podczas pływania w pierwszych siedmiu miesiącach 2018 r. niż w całym 2017 r.

Katarzyna W

 

2 sierpnia 2018