Szef partii Pracy w Wielkiej Brytanii sowieckim kontaktem

Skandal na wyspach  – Lider partii Pracy w Wielkiej Brytanii sowieckim kontaktem

 

Jak Rosjanie penetrują kraje na świecie i politykę.

Spotkanie Corbyna z komunistycznym szpiegiem.

Llider partii Pracy spotkał się z sowieckim agentem z czeskich służb bezpieczeństwa w czasie Zimnej Wojny i poinformował go o kontroli MI5

Zgodnie z tajnymi dokumentami, Jeremy Corbyn ostrzegł radzieckiego szpiega o działaniach brytyjskiego wywiadu w kulminacji Zimnej Wojny.

Lider partii Pracy spotkał się z przedstawicielem Czech przynajmniej trzykrotnie po sprawdzeniu go przez komunistów w 1986 roku.

Dwa spotkania odbyły się w sercu brytyjskiej demokracji – Izbie Gmin.Pan Corbyn rzekomo dostarczył szpiegom materiały dotyczące aresztowania obywatela Południowych Niemiec, zgodnie z dokumentami ujawnionymi przez The Sun.

Corbyn otrzymał nawet trzyliterowy kryptonim: COB.

Zapisy podsumowały poglądy polityczne pana Corbyna w 1986 r. pod koniec Zimnej Wojny: „Negatywne wobec USA, a także obecnej polityki konserwatywnego rządu”. Dokumenty te sugerują również, że był „pozytywny” wobec bloku sowieckiego i „wspierał sowiecką inicjatywę pokojową”. Pan Corbyn był „bardzo dobrze poinformowany” o pracownikach mających kontakt z „agencjami antykomunistycznymi”, czytamy w dokumentach.

Lider partii Pracy był 326 zakodowanym źródłem wymienionym w dokumentach dotyczących Operacji Obrona.

Zapisy, które znaleziono w archiwach czeskiej tajnej policji w Pradze, sugerują, że do Corbyna zwrócili się w 1986 r. aktywiści z lewicowego ruchu wolnościowego; Tony Gilbert i Sandra Hodgson. Wraz z czeskim agentem, porucznikiem Janem Dymic, spotkali się później w Izbie Gmin 25 listopada. Drugie spotkanie w Izbie w dniu 24 października 1987 r. służyło „wzmocnieniu wzajemnego uznania i pogłębienia zaufania”. Zanotowano cechy charakteru pana Corbyna w dokumencie, który prawdopodobnie był widziany przez rosyjskiego prezydenta Władimira Putina – wówczas ważną postać KGB.

Autor raportu napisał: „Jest właścicielem psów i ryb. Zachowuje się powściągliwie i uprzejme, jednak okazjonalnie wybuchowo (gdy mówi o obronie praw człowieka), chociaż wypowiada się spokojnie i w skupieniu.”

Profesor Anthony Glees, ekspert w dziedzinie badań nad bezpieczeństwem i wywiadem, powiedział o dokumentach: „Te akta pokazują, że Jeremy Corbyn był obiektem czeskich służb wywiadowczych. Pan Corbyn mówi, że o tym nie wiedział, ale pokazuje niesamowitą naiwność kogoś, kto chce stanąć na czele rządu brytyjskiego.”

Rzecznik pana Corbyna powiedział: „Twierdzenie, że był agentem, aktywistą lub informatorem dla jakiejkolwiek agencji wywiadowczej, jest całkowicie fałszywe i absurdalne. „Podobnie jak inni posłowie, Jeremy spotykał się z dyplomatami z wielu krajów. W latach 80. wypił herbatę z czeskim dyplomatą, który nie nazywał się Jan Dymic, w Izbie Gmin. Jeremy nie oferował żadnych uprzywilejowanych informacji temu czy innemu dyplomacie.”

The Labour leader met the Czech agent at least three times after being vetted by communist handlers in 1986, papers reveal

Mr Corbyn allegedly provided the spies with material about the arrest of an East German, according to the leaked documents

Jeśli Lider Partii Pracy w Wielkiej Brytanii, który występuje w Parlamencie i chce być Premierem mocarstwa Europejskiego, był takim kontaktem rosyjskim to w Polskiej Polityce nie jeden jest takim kontaktem. Najlepszym przykładem jest Pawlak, który załatwił dla Polaków umowę na gaz za który biedni Polacy płacą najwięcej w Europie a Pawlak choć nie wygrał wyborów jest dalej w zarządzie Spółki Skarbu Państwa…

Nad Europą starych pokoleń wisi zapach szpiegów, współpracowników i donosicieli do Moskwy.

Oto liberał szef Partii Pracy Corbyn z napisem podczas wyborów- głosuj na Partię Pracy.

Konrad W

15 lutego 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka