Szef MSZ to Unia ma zapłacić rachunek do UK. Polski Rząd się wyłożył.

Szef MSZ, to Unia ma zapłacić rachunek UK. Polski Rząd się wyłożył.

 

Boris Johnson mówi, że to Bruksela powinna zapłacić „absurdalny” rachunek za Brexit

Boris Johnson atakuje UE o wynoszącą do 100 mld euro kwotę .

Bruksela może być zmuszona do wypłacenia brytyjskiemu rachunku rozwód za Brexit, a nie odwrotnie, powiedział Boris Johnson.

Sekretarz Spraw Zagranicznych oskarżył UE o absurdalny rachunek  w wysokości 100 miliardów euro (84 miliardów euro).

Twierdził, że Wielka Brytania mogłaby „zdecydowanie” odejść bez płacenia, a udział brytyjskiego majątku UE jest tak cenny, że Bruksela może skończyć z koniecznością przekazania pieniędzy.

Zapytany, czy zgodził się z byłym konserwatywnym liderem  Duncanem Smithem, że Wielka Brytania może sfinalizować otrzymanie zapłaty, Johnson powiedział dziennikowi „Daily Telegraph”: „Myślę, że są bardzo dobre argumenty.

„Są aktywa, nie chcę zbyt szczegółowo omówić szczegółów negocjacji, ale mamy do czynienia z aktywami, które zapłaciliśmy przez lata i trzeba będzie właściwie obliczyć wartość tego majątku.

„Z pewnością myślę, że projekt ustawy, która została przedstawiona w tej chwili, jest absurdem.”

„Logika za tym projektem abyśmy płacili jest absolutnie absurdalna. Możemy zdecydowanie odejść”. – Boris Johnson

The Foreign Secretary accused the EU of trying to „bleed this country white” with an expected bill of as much as €100bn (£84bn) to settle liabilities on withdrawal. He claimed the UK could „definitely” walk away without paying, and said Britain’s share of EU assets is so valuable that Brussels may end up having to hand over money. Asked whether he agreed with former Conservative leader Iain Duncan Smith that Britain might end up receiving a payment, Mr Johnson told the Daily Telegraph: „I do, I think there are very good arguments.

KOMENTARZ:

Od miesiąca słyszymy z ust Europejskich Liderów że to Brytania musi zapłacić aż 100 mld euro do Brukseli. Za tymi słowami podaża już Rząd Polski ale kilka miesięcy temu było inaczej.

Kilka miesięcy temu Polski Rząd przeciwstawiał się UE, walczył z Brukselą, nawet chciał zmienić Tuska. Pokazało to całkowity brak skuteczności Ministra Waszczykowskiego bo nawet Węgry i Londyn zagłosowały za Tuskiem.

Po ostatnim spotkaniu w Brukseli Rzad PIS spuścił głowę i przestał walczyć z Bruksela, wiadomo wystarczy że Bruksela wyłączy Polskę z Schengen i Polacy nie będą mogli pracować. Powrót do Polski Polaków z Niemiec i Holandii to koniec Rządu PIS. Więc teraz Rząd Szydło żąda od  Brytanii, że musi dotrzymać zobowiązania finansowe w UE czyli ma zapłacić do przodu choć nie będzie już w Unii, widać że już pieniądze się liczą.

Niestety Londyn nie zamierza płacić a wręcz Londyn chce zapłatę od Brukseli za inwestycje jakie zrobił w Europie. świadczą o tym słowa szefa MSZ z Londynu.

Ciekawe kto komu zapłaci jedno jest pewne, Warszawa nie jest już po stronie Londynu ale jest z Brukselą. Pieniądze szybko dzielą kto jest z kim sojusznikiem, ciekawe będzie jednak, jeśli kiedyś UE upadnie i wszyscy będą chcieli współpracy z bogatym rynkiem Brytanii, kto więc dostanie przywileje... Polski Rząd nie jest za Londynem ale za Brukselą więc Polacy na wyspach już w sumie po co potrzebni są Londynowi, jeśli Warszawa chce kasy z wysp weźcie tez i z powrotem Polaków…. Widać że każdy na swoją stronę już ciągnie a to oznacza TWARDY BREXIT.

—————————–

A oto słowa że Unia Europejska jest zabetonowana :

————————–

Konrad W

13 maja 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka