Szef Banku ostrzega o Brexit bez umowy, funt spada

Szef Banku ostrzega o Brexit bez umowy , funt spada

 

Politycy Brytyjscy wspierajacy Brexit potępili Marka Carneya szefa banku jako „głęboko nieodpowiedzialnego” po tym jak powiedział do mediów że Brexit bez umowy to upadek.

Uwagi na temat problemów po Brexit bez umowy szefa Banku Anglii miały wpływ na funta który spadł poniżej 1,30 wobec dolara, oraz był również słabszy w stosunku do euro.

Gubernator ostrzegł Brytanię  że pozostawiając UE bez umowy, w roku 2019 bedzie miala zly wplyw na gospodarke.

Powiedział: „Możliwość braku porozumienia jest niewygodnie wysoka.”

Pan Carney powiedział, że trwają prace nad zapewnieniem, że system finansowy znajduje się w „mocnej pozycji”, co zmniejsza wpływ złej transakcji w tym przypadku, Brexit bez umowy.

Powiedział, że istnieje szereg planów awaryjnych, aby zapewnić, że banki są przygotowane zarówno na brak transakcji w marcu, jak i bez transakcji na koniec okresu przejściowego.

Zapytany, czy żadna transakcja nie byłaby katastrofą, Carney powiedział: „Jest wysoce niepożądany. Strony powinny robić wszystko, aby tego uniknąć. ”

Wyjaśnił, że przeprowadzono „test warunków skrajnych”, aby upewnić się, że banki nie upadną, nawet jeśli od razu nastąpiła recesja, spadające ceny nieruchomości, rosnące stopy procentowe i ogromne bezrobocie.

Pan Carney powiedział: „Z dużym wyprzedzeniem przedłożyliśmy bankom prognozy, aby mieć pewność, że mają kapitał”.
Zwolennik I Polityk Brexit Andrea Jenkyns, powiedziała: „To bardzo nieodpowiedzialne, aby Mark Carney ponownie zaangażował się  na temat perspektywy” No Deal ”

„Brytyjczycy otrzymali podobne histeryczne żądania od gubernatora Banku Anglii i kampanii pro-unijnej podczas referendum, ale słusznie je zignorowali i głosowali na urlop. Wiedzą, że Wielka Brytania ma świetlaną przyszłość poza UE, gdy tylko przejmiemy kontrolę nad naszymi przepisami, granicami, pieniędzmi i handlem.

„Pan Carney powinien skupić się na przygotowaniach do Brexitu zamiast jawnie politycznych interwencji i osłabieniu ręki rządu przy stole negocjacyjnym”.

Jacob Rees-Mogg, przewodniczący eurosceptyków Torysów, powiedział: „Mark Carney od dawna był arcykapłanem strachu przed projektem, którego reputacja w zakresie niedokładnych i umotywowanych politycznie prognoz, zaszkodzi reputacji Banku Anglii”

Konrad W

 

 

 

 

 

4 sierpnia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka