Swobodny przepływ do UK do 2021 r.

Swobodny przepływ do UK „POBYTU do 2021 r.. Jeszcze 2 lata mozesz uciekac z Polski.

 

Wiadomości z Brexitu:

Swobodny przepływ do „POBYTU do 2021 r.” – okres przejściowy może trwać lata
SWOBODA przemieszczania się może nie dobiegać końca, gdy Wielka Brytania opuści UE w marcu, minister od emigracyji wspomniał wczoraj.

Karolina powiedział, że obywatele UE, którzy już tu mieszkają, będą mogli ubiegać się o pozostanie w ramach unijnego programu rozliczeniowego  do czerwca 2021 roku

Przyznała jednak, że firmy będą miały trudności z rozróżnieniem między tymi, którzy już tu przybyli, a nowymi migrantami, dodając, że pracodawcy muszą sprawdzić, czy obywatele UE mają prawo do pracy w Wielkiej Brytanii, jeśli Wielka Brytania opuscu blok bez porozumienia.

Pani Nokes powiedziała Parlamentowi, że pracodawcy nie będą musieli przeprowadzać dodatkowych kontroli – co może wywołać zamieszanie wśród posłów na temat tego, jak firmy dowiedzą się, kto może tu pracować, aż do zakończenia programu w 2021 roku.

Otwiera to drogę do swobodnego przemieszczania się, dopóki nie zostaną wprowadzone nowe przepisy imigracyjne.

Hilary Benn, przewodnicząca komisji Brexit Select, powiedziała:

„Jeśli Wielka Brytania opuści UE w marcu bez porozumienia, pracodawcy nie będą musieli dokonywać żadnych dodatkowych kontroli, poza prośbą o paszport UE, a to oznaczałoby z0e swobodny przepływ będzie kontynuowany po naszym odejściu z UE.

„Pani Nokes powiedziała posłom:” Szukamy rozsądnego okresu przejściowego, ale premier bardzo jasno stwierdził, że swobodny ruch dobiegnie końca, a my w odpowiednim czasie ustalimy przyszły system imigracyjny, który pozwoli na dalszą jasność. ”

Torys MP, Jacob Rees-Mogg podkreślił, że Brexit musi oznaczać, że Wielka Brytania może przejąć kontrolę nad swoimi granicami.

KONRAD W

7 listopada 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Czas po Brexit

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *