Surowe ograniczenie do 100 000 imigrantów jest błędem

Surowe ograniczenie do 100 000 imigrantów jest błędem

 

Surowe ograniczenie do 100 000 imigrantów jest błędem, mówi minister Pracy i Emerytur David Gauke

W obliczu najbardziej kontrowersyjnej obietnicy Theresy May minister Pracy i Emerytur David Gauke powiedział, że cel powinien być mniej surowy w czasach, gdy gospodarka potrzebuje więcej pracowników.

Rząd spotkał się ze sprzeciwem na dwóch frontach przed konferencją Torysów, która zaczyna się w ten weekend w Manchesterze. Kilkunastu konserwatystów podpisało list protestacyjny  partii do pana Gauke, domagając się przerwy w sprawie wprowadzenia w życie Kredytu Uniwersalnego, kontrowersyjnej reformy świadczeń. Gdyby wszystkie 12 nazwisk przyłączyło sie do buntu w sprawie reformy, mogłoby to zniszczyć rządową większość.

Odpowiadając na to, pan Gauke zaznaczył, że w poniedziałek odbędzie się przemówienie w którym odniesie się do krytyki i zapewni, że osoby dotknięte problemami będą mogli uzyskać szybką pomoc.

„Będę mówił więcej o naszych planach wprowadzenia na rynek w najbliższej przyszłości”, powiedział. Oddzielnie 76 konserwatystów wezwało May, czekającą na wyczerpujący test na konferencji, aby dostarczyć jej oświadczenie o ograniczeniach w cenie prądu.

Polityka, wynosząca ok. 100 funtów rocznie dla 17 milionów rodzin, została zaniechana po stracie większości głosów.

W ekskluzywnym wywiadzie pan Gauke także:

• Przewiduje, że Theresa May „może równie dobrze” poprowadzić konserwatystów do następnych wyborów generalnych, ale przestał ją w pełni popierać w kandydaturze na kolejną kadencję.

• Powiedział, że rząd powinien rozważyć nowe przepisy anty-strajkowe dla kolei, jeśli związki przyczyniać się będą do zakłóceń w ruchu dojeżdżających do pracy.

• Zadrwił z zarzutów Brexiterów, że ​​wyjście z UE zapewniłoby oszczędności w zakresie zasiłków wypłacanych obywatelom europejskim, mówiąc: „Nie liczyłbym na to”.

• Odrzucił apel o ustępstwo dla dwóch milionów kobiet urodzonych w latach pięćdziesiątych, które muszą pracować przez kolejne sześć lat przed pójściem na emeryturę. „Nie mam zamiaru dokonywać przeglądu sytuacji, w której się znajdujemy” – powiedział.

• Wezwał  dla zatrzymania zasiłków na dzieci obywateli UE w Wielkiej Brytanii, dla około 34 000 dzieci, które nie mieszkają w tym kraju.

• Poddał w wątpliwość roszczenia kierowców czarnych taksówek, że Uber został finansowany przez system opieki społecznej.

• Zaznaczył, że w następnych wyborach należy zostawić temat wzrostu emerytur o co najmniej 2,5 procent.

Apel imigracyjny pana Gauke’a był ostatnim znakiem podziału w temacie celu, jakim jest utrzymanie imigracji przez May do „dziesiątków tysięcy” po Brexicie.

Powiedział, że znacznie większy poziom imigracji nie może być tolerowany „wiecznie”, ponieważ tworzy „naciski, które mogą być trudne do przyjęcia”. „Myślę, że rozsądnie powiedzieć, że zmniejszymy tę liczbę”, dodał: „Musimy wziąć pod uwagę potrzeby biznesu, a nie wprowadzać nieuzasadnione terminy, które nie odzwierciedlają tego, co dzieje się gdzie indziej w gospodarce.”

Odpowiadając na sprzeciw w sprawie kredytu uniwersalnego, Gauke podkreślił, że wypłaty zaliczek dla osób, które w przeciwnym razie stawałyby czoła trudnościom, miały miejsce znacznie szerzej i szybciej.

„Ostatnie dane pokazują, że prawie połowa osób otrzymała zaliczki”.

Przeciwnicy  twierdzą, że stopniowe wycofywanie się z tradycyjnych świadczeń do systemu płatności jednolitej,  skutkuje czekaniem do sześciu tygodni na pieniądze. Istnieje obawa o błędy i opóźnienia. Pan Gauke powiedział: „Przez cały czas system jest poprawiany”

 

30 września 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polska