Studia i pożyczki na rok 2017 dalej dostępne dla emigrantów z Unii

Wielka Brytania

Studenci z UE ubiegający się o miejsce na angielskich uniwersytetach na rok 2017 będą kwalifikować się do pożyczek i studiów.

Ponadto ministrowie potwierdzili, że pożyczki i dotacje dla uczniów będą dalej dostępne podczas trwania studiów nawet jeśli  Wielka Brytania opuści EU w tym okresie.

———————————-

EU students applying for a place at English universities for the next academic year will be eligible for loans and grants, ministers have said. The arrangement will be honoured even if the UK exits the EU in that period. Universities said the announcement gave the higher education sector much-needed clarity on the matter and must be communicated to European students.

————————————-

 

Gwarancja rządu oznacza że studenci z UE którzy chcą uczyć się od roku 2017-18 będą mogli uzyskać dostęp do tego samego finansowania i wsparcia jaki jest obecnie.

Jednym słowem Polacy mogą studiować i brać pożyczki na studia w Wielkiej Brytanii w roku 2017  !!!!

Podsumowanie:

Politycy w Wielkiej Brytanii to są w porządku ludzie, po Brexit powiedzieli, że osoby którzy są powyżej 5 lat mogą zostać a teraz i nadal można iść na studia na zasadzie pożyczek. Bruksela nie dała takiej gwarancji Brytyjczykom w Europie.

Co ciekawe, niektóre lewackie media z Londynu próbują podburzać Polaków na Anglików, że oto Anglicy chcą jakieś zemsty na Europejczykach i Polakach po Brexit….

Nie dać się sprowokować, Anglicy wcale nie chcą zemsty na Polakach i myślą bardzo logicznie ( jedynie muszą ograniczyć emigrację gdyż przyjechało ponad 3.5 miliona ludzi i dalej dolatują teraz Rumunii i Bułgarzy )  już kiedyś próbowano podburzać Polaków do strajku. Polacy jednak zrozumieli że nie powinni iść na strajk, który nie jest organizowany zgodnie z prawem związków zawodowych i nie poszli.

 

 

Konrad W

 

12 października 2016