Studenci z UE dostana pozyczki na studia w roku Brexitu w 2019

 

Studenci z UE dostana pozyczki na studia w roku Brexitu w 2019

 

Rząd gwarantuje studentom UE identyczne oprocentowanie pożyczek na studia w roku Brexit

Wnioskodawcy z UE na angielskie uczelnie w 2019 roku będą uprawnieni do tych samych stawek, co brytyjscy studenci
Europejscy studenci ubiegający się o przyjęcie na uniwersytety w Anglii w przyszłym roku – po oficjalnym wyjeździe Wielkiej Brytanii z UE – będą mogli otrzymać pożyczki studenckie i czesne w takim samym tempie, jak studenci krajowi, ogłosił rząd.

Damian Hinds, sekretarz ds. Edukacji, powiedział, że studenci z krajów UE uczęszczających na angielskie uniwersytety od września 2019 r. będą ponosić takie same roczne opłaty za naukę, jak ich angielscy koledzy i mają dostęp do tych samych pożyczek studenckich przez cały okres studiów.

„Studenci z UE stanowią ważny wkład w sektor uniwersytecki i jest to świadectwem naszego systemu, że tak wielu studentów z zagranicy decyduje się tu przyjechać i uczyć się” – powiedział Hinds. „Dzisiaj zapewniamy przejrzystość i pewność w zakresie opłat za czas trwania ich kursów”. Decyzja rządu o rozszerzeniu obecnych warunków dotyczących pożyczek i czesnego na rok akademicki 2019-20 oznacza, że ​​uczniowie UE będą kontynuować zapisy na tych samych zasadach. jak brytyjscy studenci pomimo oficjalnego marcowego Brexitu w marcu minęły.

 

Hinds ogłosił również, że maksymalna czesna opłata za naukę zostanie zamrożona na 9250 £ na kolejny rok w 2019-20.

„Podnieśliśmy już kwotę, którą absolwenci muszą zarabiać, zanim zaczną spłacać kredyty studenckie, a zamrożenie czesnego za kolejny rok to kolejny przykład działań podejmowanych przez rząd w celu wsparcia osób z wyższego wykształcenia” – powiedział Hinds. Ostatnia ustawa o szkolnictwie wyższym pozwoliła rządowi na podniesienie maksymalnej czesnego w Anglii przez stopę inflacji, dla uniwersytetów, które osiągnęły dobre wyniki w nowych ocenach nauczania. Jednak publiczne zaniepokojenie wysokim poziomem zadłużenia studentów spowodowało, że rząd powstrzymał się od podnoszenia opłat, przekazując problem niezależnemu panelowi do rozważenia.

Nick Hillman, dyrektor Instytutu Polityki Szkolnictwa Wyższego i były specjalny doradca rządu ds. Szkolnictwa wyższego, powiedział, że decyzja o umożliwieniu kandydatom z UE kontynuowania nauki w domu przez kolejny rok ma sens.

„Uniwersyteckie biura przyjęć odetchną z ulgą, choć ich dyrektorzy finansowi wciąż będą się martwić.

„Najlepiej poinformowanymi prognozami jest to, że mniej uczniów z UE pojawi się po Brexicie, ale te, które przyjdą, zapłacą pełne opłaty międzynarodowe, więc uniwersytety mogą rzeczywiście zobaczyć wzrost swoich opłat, gdy obowiązują inne ustalenia.

Studenci z UE stanowią ponad 80 000 z 1,6 miliona studentów studiów pierwszego stopnia na uniwersytetach w Wielkiej Brytanii, w tym 65 000 studentów w Anglii i prawie 50 000 absolwentów studiów podyplomowych. Ogłoszenie Hindsa będzie odczuwane najsilniej na uniwersytetach z dużą liczbą studentów z UE i mniejszą liczbą zagranicznych studentów spoza UE.

Znalezione obrazy dla zapytania Damian Hinds

Konrad W

10 lipca 2018