Strajk pilotów Ryanair tylko miedzy Irlandią a UK

Strajk pilotów Ryanair tylko miedzy Irlandią a UK

 

Piloci zatrudnieni bezpośrednio przez Ryanair w Irlandii głosowali w przeważającej części za strajkiem – chyba że linia lotnicza zgodzi się na propozycje płac płacowych do poniedziałku 12 sierpnia.

Członkowie Irlandzkiego Stowarzyszenia Pilotów Linii Lotniczych (Ialpa) głosowali 94% za strajkiem. W głosowaniu kwalifikowało się około 180 bezpośrednio zatrudnionych pilotów Ryanair z Irlandii, którzy są członkami Ialpy.

Ale zamiast ogłosić strajk – na co najmniej tygodniowy okres wypowiedzenia – związek powiedział, że napisze do kierownictwa Ryanaira na początku przyszłego tygodnia, aby nakreślić plany działania, chyba że uda się osiągnąć porozumienie. Ialpa mówi, że szuka poziomów wynagrodzeń i struktur zgodnych z normami sektorowymi. Mówi, że linia lotnicza, która w ubiegłym roku osiągnęła zysk w wysokości 1 mld euro (930 mln funtów), ma dobrą sytuację finansową i może uczciwie wynagrodzić swoich pilotów.

 

 

Piloci Ryanair zatrudnieni w Wielkiej Brytanii ogłosili już strajk 22 i 23 sierpnia oraz od 2 do 4 września.

Gdyby doszło do strajku irlandzkich pilotów, głównymi dotkniętymi szlakami w Wielkiej Brytanii byłyby te łączące Dublin przez Morze Irlandzkie.

Nie będzie to miało wpływu na loty do POLSKI oraz na kontynencie.

Konrad W

 

9 sierpnia 2019