Straciła statut pobytu w UK przez zle złożone zeznanie podatkowe.

Straciła statut pobytu w UK przez zle złożone zeznanie podatkowe.

 

Sąd mówi, że poważnie chora kobieta może pracować podczas walki z deportacją Wielkiej Brytanii

Kobieta wygrywa prawo do pracy i ma pełny dostęp do NHS podczas wydawania decyzji o statusie imigracyjnym.

Ministerstwu Spraw Wewnętrznych powiedziano, że niewłaściwe jest pozbawianie Kehinde dostępu do podstawowych usług.
Migranci zarobkowi zmuszeni do nędzy przez prawo zabraniające im pracy, wynajmowania nieruchomości lub korzystania z NHS zostali skazani na zniesienie po bitwie „Dawid i Goliat” w sądzie apelacyjnym.

Sprawa została wniesiona przez Kehinde, poważnie chorą nigeryjską kobietę, która nie mogła sobie pozwolić na leki, których potrzebuje, aby pozostać przy życiu po tym, jak Ministerstwo Spraw Wewnętrznych uruchomiło paragraf dotyczący imigracyjnego prawa imigracyjnego, aby skłonić ją do opuszczenia kraju.

Początkowo przyjeżdżała do Wielkiej Brytanii w 2007 roku na studia, ale w 2016 roku – zarabiając 38 000 funtów rocznie – złożyła wniosek o zezwolenie na pobyt na czas nieokreślony. Ministerstwo Spraw Wewnętrznych odrzuciło jej wniosek na podstawie rozbieżności w zeznaniu podatkowym za rok 2010/2011.

 

Zgodnie z paragrafem 322 (5) przepisów imigracyjnych Kehinde (która woli nie podawać swojego nazwiska) natychmiast stała się niezdolna do otrzymania wizy brytyjskiej. Mogła zostać i walczyć z nią, ale nie pracować ani nie korzystać w pełni z usług NHS.

Nie mogąc sobie pozwolić na reprezentację prawną, Kehinde walczyła na własną rękę przez sądy, by przekonać Ministerstwo Spraw Wewnętrznych do przywrócenia jej prawa do pracy, podczas gdy jej status imigracyjny był ustalany.

We wspomnianym wyroku we wtorek lord Justice Irwin i lord Justice Holroyde zgodzili się, że ustanawiają ważny precedens prawny, z którego mogliby korzystać inni kandydaci, których problemy zdrowotne są tak poważne, jak sam Kehinde.

W swoim ustnym wyroku sędziowie powiedzieli Home Office, że niesłuszne jest pozbawić Kehinde dostępu do podstawowych usług i powiedzieli, że może natychmiast wrócić do pracy jako kierownik techniczny w branży spożywczej.

Kehinde powiedziała, że ​​nie ma innego wyjścia, jak pozostać w Wielkiej Brytanii i zakwestionować decyzję ale stres, jak powiedziała, wywołał poważne problemy zdrowotne, na jakie cierpi: przyspieszyła nadciśnienie fazy z niebezpiecznie wysokim ciśnieniem krwi 215/140 – w porównaniu ze zdrowym maksymalnym poziomem 120/80 – i przewlekłą chorobą nerek stopnia 3.

„Moje ciśnienie krwi jest tak wysokie, ponieważ nie stać mnie na leki, które utrzymują go na zdrowym poziomie” – powiedziała. „Nadal jestem na dziewięciu różnych lekach. Lekarz powiedział, że to nie jest normalne dla osoby w moim wieku. Nie mam wątpliwości, że to ze względu na stres, który cierpię z powodu mojego koszmaru imigracyjnego.

„Napisałem kilka razy do Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, aby umożliwić mi powrót do pracy, abym mógł zarobić pieniądze na zakup leków i jedzenie, ale oni powiedzieli, że nie. Mój gospodarz udał się do sądu, by ubiegać się o nakaz posiadania, ponieważ do dzisiejszego orzeczenia nie mogłem zapłacić czynszu „- dodała.

Colin Yeo, prawnik specjalizujący się w prawie imigracyjnym w Garden Court Chambers, powiedział: „To bardzo ważne i znaczące orzeczenie … Każdy imigrant zarobkowy w Wielkiej Brytanii stracił te prawa zgodnie z Ustawą o imigracji z 2014 r., A sprawa ta otwiera drzwi każdemu z tych migrantów cierpiących poważnych problemów zdrowotnych, aby również skierować swoją sprawę do sądu. „

Ustawa z 2014 r. Była pierwszym, który bardzo utrudnił życie ludziom, którzy przestali wyjeżdżać do Wielkiej Brytanii. Dostęp do odwołań sądowych został poważnie ograniczony, a dla tych, którzy utracili to prawo – lub zawiodły w początkowym odwołaniu – dostęp do zatrudnienia, opieki zdrowotnej, mieszkania, edukacji, bankowości i innych podstawowych usług został usunięty lub ograniczony.

Jednak po wtorku rząd może być zmuszony do przepisania prawa, aby przywrócić ochronę, gwarantując imigrantom prawo do pracy, wynajęcia i dostępu do NHS, gdy kwestionują decyzje Home Office dotyczące ich statusu imigracyjnego.

„Przed tą sprawą nie było jasne, jaki był limit Aktu z 2014 r.”, Powiedział Yeo. „Ale teraz ustalono limit, będzie o wiele więcej takich spraw trafi do sądu. A jeśli Ministerstwo Spraw Wewnętrznych będzie musiało dalej walczyć – i przegrywać – z tymi sprawami, może się to skończyć z powodu nacisku na rząd, który zostanie postawiony przed sądami, a także samego Ministerstwa Spraw Wewnętrznych, aby sekretarz stanu całkowicie się wycofał i wprowadził nowe ustawodawstwo poprzez akt parlamentu przywracającego te prawa wszystkim, których dotyczy dzisiejsze orzeczenie. „

WNIOSEK:

Kobieta może wiec pracować do czasu rozprawy bo jest chora  ale jednak utraciła statut zamieszkania w Wielkiej Brytanii przez zle wypełnione zeznanie podatkowe….Z „kombinowaniem” zeznań podatkowych słyną też Polacy mający firmy self emloyed i :kombinują jak zapłacić najmniej podatku, często kontrole urzędów skarbowych są po kilku latach więc oto przykład że warto mieć dobrą ksiegową i nie kłamać bo można stracić wszystko.

 

Konrad W

 

23 sierpnia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Prawo UK

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *