Stare zdjęcie na prawie jazdy, kara 1000 funtów

Stare zdjęcie na prawie jazdy, kara 1000 funtów

 

Prawo jazdy: Uwaga – Nie wykonanie tej prostej rzeczy może grozić mandatem w wysokości 1 000 funtów.

Kierowcy dostają informacje, że brak aktualizacji pewnych elementów ich prawa jazdy może spowodować, że zapłacą wysoką karę.

Brak zmiany adresu na dokumencie prawa jazdy po przeprowadzce może Cię kosztować 1000 funtów.

Kierowcy z Wielkiej Brytanii są zobowiązani do informowania DVLA o zmianach adresu, zmianach nazwiska i zmianach w tytule, w przeciwnym wypadku dostaną grzywnę.

Obejmuje to nawet tymczasowe zmiany adresu, na przykład, kiedy uczeń przenosi się na uniwersytet, a jego parking będzie miejscem na którym samochód spędza najwięcej czasu.

„DVLA wydaje następnie nowe prawo jazdy za darmo”, powiedział rzecznik DVLA.

„Poinformowanie DVLA zapewni, że ​​kierowcy mogą być niezwłocznie powiadamiani o ważnych informacjach, które ich dotyczą, takich jak przypomnienia, kiedy ich prawo jazdy musi zostać odnowione.”

Aktualizację informacji na prawie jazdy można przeprowadzić online za pomocą dziennika pojazdu V5C na stronie Gov.uk.Jeśli złożysz wniosek online, nowy dokument dotrze do Ciebie w ciągu jednego do trzech tygodni.

Oprócz zachowania aktualności adresu, kierowcy muszą się upewnić, że ich zdjęcie jest aktualne, jeśli tak nie jest, grozi im kolejna grzywna w wysokości 1000 funtów.

Prawo jazdy ze zdjęciem musi być aktualizowane co dziesięć lat, jeśli tego nie zrobisz, możesz również zapłacić 1000 funtów grzywny.

Kierowcy powinni również zwrócić uwagę na zestaw kodów znajdujących się z tyłu ich dokumentu, ponieważ nieprzestrzeganie ich może również spowodować nałożenie grzywny. Zgodnie z ustępem 12 w tylnej części dokumentu znajduje się lista „kodów informacyjnych”, które odnoszą się do pojazdów, którymi można kierować i czy masz jakiekolwiek ograniczenia.

Obejmują one ograniczenia wagowe przyczepy twojego samochodu do wszelkich stanów chorobowych kierowcy.

Spośród kodów widniejących na prawie jazdy najczęstszym jest „01”, który odnosi się do wzroku.

Kierowcy, którzy zadeklarowali, że mają problemy z oczami i są zobowiązani do noszenia okularów i / lub soczewek kontaktowych, zobaczą ten kod obok ikony samochodu.

Ta informacja pojawi się tylko wtedy  na prawie jazdy, jeśli została wcześniej zadeklarowana w DVLA. Możesz zobaczyć pełną listę kodów tutaj https://www.gov.uk/driving-licence-codes

Konrad W

8 czerwca 2018