Spiker Parlamentu uratował Brexit. Borys zdradził. Umowa to UE Plus

Spiker Parlamentu uratował Brexit. Borys zdradził . Umowa to UE Plus

 

Alez ” jaja” na wyspach.

Umowa jaką chciał przeforsować Premier UK Borys Johnson to nic innego jak dalsze łęczenie UK z UE za pomocą prawa i traktatów.

Zagorzały Brexiter czyli Borys dogadał sie z Brukselą i chciał dwa dni temu aby umowa była głosowana w Parlamencie. Niestety nie zgodził się Spiker ponieważ dzień wczesniej ustalono w Parlamencie że pierwsze musi być uchwalone prawo wykonawcze nad umową.

Dlatego wczoraj wieczorem Prmier Uk musiał pokazac umowe i MAMY SZOK NA WYSPACH.

Bruksela uwięziła Wielką Brytanię w prawie UE po 31 października – pojawiają się szczegóły umowy Brexit o wyjściu z horroru
Ustawa o wystąpieniu mówi, że BRITAIN nadal będzie podlegać prawu UE, nawet po opuszczeniu Unii Europejskiej 31 października.266

UWAGA

Brytyjczycy nadal będą musieli postępować zgodnie z orzeczeniami Unii Europejskiej wydanymi przez sędziów w Europejskim Trybunale Sprawiedliwości, mimo że głosowali za opuszczeniem UE, i zrobili to 31 października. Projekt umowy o wystąpieniu zastąpi Akt Wspólnot Europejskich z 1972 r.

 

Rząd opublikował projekt ustawy – o długości 110 stron z dalszymi 124 stronami wyjaśniającymi – zeszłej nocy w Commons.

Posłowie obawiają się teraz, że UE może uchwalić nowe przepisy w okresie przejściowym, zgodnie z ustawą.

W notatkach stwierdzono również, że „nowe przepisy prawa UE mające bezpośrednie zastosowanie, które zostaną wprowadzone w okresie wdrażania, będą nadal obowiązywać automatycznie w Wielkiej Brytanii”.

Jednak przewodniczący komisji kontroli UE Sir Bill Cash powiedział, że ustawa o wystąpieniu z UE z 2018 r. Stanowi: „Ustawa o Wspólnotach Europejskich z 1972 r. Traci moc w dniu wyjścia”.

Umowa o wystąpieniu pozwala również na przedłużenie okresu przejściowego – który kończy się 31 grudnia 2020 r. – o maksymalnie dwa lata, jeżeli posłowie głosują za nim.

Posłowie mają czas do czwartku, aby przejrzeć ustawę o wycofaniu, a następnie zagłosować nad nią.

Projekt umowy o wystąpieniu (WAB) zawiera postanowienie umożliwiające ratyfikację umowy Johnsona w sprawie Brexitu przed terminem opuszczenia przez Zjednoczone Królestwo umowy z 31 października.

Zgodnie z postanowieniami Ustawy o reformie konstytucyjnej i zarządzaniu (CRAG) traktat międzynarodowy – taki jak umowa Brexit – musi zostać przedłożony Parlamentowi na co najmniej 21 dni przed jego ratyfikacją.

 

Konrad W

 

 

 

22 października 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *