Spadki cen ropy w Wielkiej Brytanii już nadchodzą.

Spadki cen ropy w Wielkiej Brytanii już nadchodzą. Ponieważ taryfy Trumpa na Chiny zmniejszyły popyt na surowiec.

 


Ceny ropy spadły na giełdach po tym, jak prezydent Donald Trump powiedział, że nałoży 10-procentowe cła na import chińskiego importu o wartości 200 miliardów dolarów..

Chiny i Stany Zjednoczone są jednymi z największych na świecie konsumentów ropy naftowej, a trwająca wojna handlowa wpływa na perspektywy popytu, ponieważ spadek handlu wpłynął na wzrost popytu na ropę naftową.

Uważa się, że cła nałożone przez Trumpa ograniczają działalność gospodarczą w Chinach i Stanach Zjednoczonych, ponieważ mniej paliwa zużywa się na przewóz towarów do handlu.

Międzynarodowy benchmark dla cen ropy, ropy naftowej Brent, spadł o 29 centów lub o 0,37 procent do 77,76 USD za baryłkę. US West Texas Średni surowiec Clcl spadł o 15 centów, czyli o 0,22 procent po 68,76 USD za baryłkę.

Główny strateg inwestycyjny w Mitsubishi UFJ Morgan Stanley Securities, Norihiro Fujito, powiedział: „Biorąc pod uwagę jego ostatnie komentarze, jak również niedawne upadki w jego poparciu, trudno oczekiwać, aby Trump zmiękczył swoje stanowisko w sprawie handlu w najbliższej przyszłości.”

Szef działu badań ropy naftowej w Guotai Junan Futures, Wang Xiao, powiedział: „Rosnący spór handlowy osłabił sentyment handlowy.

 

Na początku września chiński popyt na ropę spadł po tym, jak USA nałożyły kolejne sankcje na Iran, jednego z największych na świecie importerów ropy.

Pekin był wiodącym na świecie importerem ropy naftowej w 2017 roku i importował około 8,4 miliona baryłek ropy dziennie, spadek zakupu ropy przez Chiny powoduje obniżkę cen ropy na giełdach wiec już niedługo w Wielkiej Brytanii będzimy widzieć obniżkę cen na stacjach paliw.

Konrad W

 

19 września 2018

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *