Smoleńsk 2016 po Premierze w UK, czekamy na cześć 2

Wielka Brytania]

Premiera filmu

Dzisiaj 23.09 2016 roku odbyła sie Premiera filmu Smoleńsk  w Wielkiej Brytanii.

Można było wrócić z wspomnieniami do wydarzeń jakie odbyły się  kilka lat temu oraz odpowiedzieć sobie na pytanie czy był zamach czy też nie.

 Film jest długi ale gdy się rozkręcił i zaczął przykuwać uwagę odkrywania kart tamtych wydarzeń , że nie była to normalna katastrofa naraz się kończy.

Należy więc podsumować tak.

Czekamy na część 2, która będzie już pokazywała prawdziwe śledztwo zamachu jak do niego doszło, lub jak mógł być przygotowany zamach.

Gdzie ktoś i jak mógł podłożyć bombę, dlaczego samolot rozbił się w takie drobne części a był tak nisko nad ziemią. Kto zawinił, dlaczego na lotnisku nie było BOR, kto tego nie dopilnował ?

Film musi pokazać dlaczego udało się komuś ( nie musi być pokazane kto ) wysadzić lub doprowadzić do zniszczenia samolotu.

Pierwszy film pokazał paranoje telewizji, że dziennikarze nie szukali prawdy a taka jest ich rola a przyjęli „bełkot ” polityków.

Podsumowaniem tego filmu są słowa i tamtego okresu były słowa:

Kiedyś nie można było pytać Katyń teraz o Smoleńsk.

Teraz czekamy na drugi odcinek który będzie już dobrym filmem szpiegowsko-sensacyjnym i pokaże kierunek jak mogło dojść do zamachu, pokaże prace służb, szpiegów, działań przygotowania wizyty , działania BORU i niedociągnięcia że jednak doszło do śmierci tylu osób.

Dobry film sensacyjny szpiegowski obfitujący w zaskakujące akcję, operację , działania wywiadów , symulacji gdzie mogła być bomba, gdzie ją podłożoną, stylem amerykańskim  może być hitem kasowym.

Amerykanie nagrywali filmy  pokazujące zamachy na Prezydentów, topili miasta, niszczyli planety, były filmu o wybuchach wojen atomowych. Filmy te były po prostu czystą fikcją, gdyż nikt nigdy nie zginął więc dlaczego nie my, nie możemy nagrać filmu jak mógł być przygotowany przez kogoś zamach ( nie musimy pokazywać przez kogo aby tylko było dużo efektów specjalnych, zaskakujących zwrotów, tajemnic świata tajnych operacji ).  Mamy przecież wydarzenie historyczne czyli katastrofę samolotu i śmierć prawie 100 osób …oraz duża ilość świadków to też powinno być bardziej połączone w drugiej części.

Jeśli nie czas na taki film to kiedy ?…

Konrad W

 

 

24 września 2016
Czytaj inne artykuły o Smoleńsku