Śmiertelny wirus w Manchester, panika pasażerów samolotu z Arabii Saudyjskiej

Śmiertelny wirus w Manchester, panika pasażerów samolotu z Arabii Saudyjskiej

 

 

Osoba, która przyleciała na lotnisko w Manchesterze z Arabii Saudyjskiej jest zarażona śmiertelnym wirusem MERS, podaje szpital.

Osoba  zarażona przyleciała samolotem a Arabii Saudyjskiej i niestety ale była w kontakcie z osobami samolotu.

Osoba trafiła do szpitala gdzie zdjagnozowano u niego syndrom oddechowy z Bilskiego Wschodu, śmiertelną chorobę pod nazwą MERS.

 

 

Pasażerowie siedzący w pobliżu pacjenta podczas tego lotu zostali objęci kontrolą i ich zdrowie cały czas jest monitorowane.

Objawy MERS sięgają gorączki, kaszlu i duszności do poważnej niewydolności oddechowej. Niektórzy pacjenci również zapadają na zapalenie płuc, a około jedna trzecia cierpiących na świecie zmarła.

MERS-Cov, wirus, który powoduje MERS, może rozprzestrzeniać się, gdy ktoś jest w bliskim kontakcie z pacjentem przez dłuższy okres czasu.

Obecnie pacjent został przeniesieni do szpitala Royal Liverpool Hospital, który jest specjalistycznym ośrodkiem chorób zakaźnych dróg oddechowych.

Jednak ci, którzy siedzieli blisko pasażera poszkodowanego na linii SV123 Arabia Saudyjska, który przybył na lotnisko w Manchesterze w ubiegły czwartek, 16 sierpnia, zostali ostrzeżeni i objęci monitorowaniem lekarzy.

Dr Jenny Harries, zastępca dyrektora ds. Medycznych w PHE, powiedziała:

„Pacjent w szpitalu w Liverpoolu jest leczony z powodu infekcji koronawirusa na Bliskim Wschodzie (Mers-CoV). Uważa się, że pacjent miał zakażenie podczas pobytu na Bliskim Wschodzie przed podróżą do Wielkiej Brytanii.

Rzecznik prasowy Manchesteru powiedział:

„Zdajemy sobie sprawę ze sprawy, którą badają Health Health England i Saudia Airlines. Każdy, kto ma jakiekolwiek pytania, powinien skontaktować się bezpośrednio z Health Health England. ”

Co to jest MERS?

Syndrom oddechowy Środkowego Wschodu (MERS) to wirusowa choroba układu oddechowego wywołana przez nowatorski koronawirus (koronawirus Syndromu Środkowo-Wschodniego lub MERS-CoV), który po raz pierwszy zidentyfikowano w Arabii Saudyjskiej w 2012 roku.

Coronawirusy to duża rodzina wirusów, które mogą powodować choroby, od zwykłego przeziębienia do ciężkiego zespołu ostrej niewydolności oddechowej (SARS).

Typowe objawy MERS to gorączka, kaszel i duszność. Zapalenie płuc jest powszechne, ale nie zawsze obecne. Zgłaszano również objawy żołądkowo-jelitowe, w tym biegunkę. Niektóre potwierdzone laboratoryjnie przypadki zakażenia MERS-CoV są zgłaszane jako bezobjawowe, co oznacza, że ​​nie mają żadnych klinicznych objawów, ale są pozytywne dla MERS po teście laboratoryjnym. Chociaż większość ludzkich przypadków MERS przypisywano infekcjom człowiek-człowiek w placówkach opieki zdrowotnej, aktualne dowody naukowe sugerują, że wielbłądy  są także głównym gospodarzem zwierzęcego źródła zakażenia MERS u ludzi. Jednak dokładna rola dromaderów w transmisji wirusa i dokładnej trasie (ach) transmisji są nieznane.

Konrad W

 

24 sierpnia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Manchester

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *