Śmierć dziecka powiązana z infekcją gołębi w Glasgow

Śmierć dziecka powiązana z infekcją gołębi w Glasgow

 

Infekcja związana z odchodami gołębi była „czynnikiem przyczyniającym się” do śmierci dziecka w szpitalu w Glasgow.

Sekretarz zdrowia Szkocji zlecił przegląd projektu szpitala uniwersyteckiego Queen Elizabeth po śmierci dwóch pacjentów.

Szpital wprowadził środki kontroli zakażeń.

Jeane Freeman powiedziała, że ​​istnieje „absolutny nacisk na bezpieczeństwo pacjentów”.

W weekend okazało się, że dwóch pacjentów zmarłych w szpitalu nabawiło się infekcji grzybiczej kryptokokowej związanej z odchodami gołębi.

Pani Freeman powiedziała, że ​​jeden z pacjentów był w podeszłym wieku i zmarł z powodu niepowiązanych przyczyn, ale że infekcja była „czynnikiem przyczyniającym się” do śmierci dziecka.

Prawdopodobnym źródłem infekcji było pomieszczenie na 12. piętrze z maszynerią, które nie jest otwarte dla publiczności. Pani Freeman powiedziała, że ​​znaleziono ślady odchodów w pokoju, gdzie była mała przerwa w ścianie, która była „niewidoczna gołym okiem”. 

 „W listopadzie zidentyfikowano bakteryjne kryptokoki u jednego pacjenta, który został zwolniony z opieki paliatywnej i niestety zmarł pod koniec grudnia, ale kryptokoki nie przyczyniły się do ich śmierci.

„W grudniu po badaniach dziecka stwierdzono że kryptokok był obecny i przyczynił się do jego śmierci także.

Pani Freeman ujawniła również w swoim oświadczeniu , że szpital badał również oddzielną, „całkowicie niezwiązaną” infekcję, po tym jak dwóch pacjentów przeszło pozytywny test na obecność innego organizmu grzybiczego a wyciek wody został zidentyfikowany jako „prawdopodobne źródło”, ale organ ds. Zdrowia stwierdził, że „inne dochodzenia trwają nadal”.

Przenośne filtry powietrza HEPA zostały zainstalowane w określonych obszarach jako dodatkowy środek ostrożności. 

Monica Lennon z Partii Pracy powiedziała, że ​​istniała „lista problemów z praniem, które powinny wywoływać dzwonki alarmowe w każdym szpitalu, nie mówiąc o szpitalu flagowym Szkocji”.

W niedzielę były sekretarz zdrowia Alex Neil wezwał do przeprowadzenia śledztwa w sprawie śmierci.

Konrad W

 

22 stycznia 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Szkocja