Ślub w domu poprawny. Nowe przepisy dotyczące ślubu w UK

Ślub w domu poprawny. Nowe przepisy dotyczące ślubu w UK

 

Nowe przepisy dotyczące ślubu oznaczają, że pary będą mogły zawrzeć związek małżeński nawet we własnym pokoju.

Nie tylko urząd stanu cywilnego, nie tylko kościół ale tez miejsca bez linecji mogłyby zostać wykorzystane jako miejsce

Rząd zastanawia się nad zmianą przepisów, na podstawie których pary mogą być prawnie małżeństwem a pary będą mogły zawiązać węzeł w wybranym przez siebie miejscu.

Oznacza to, że małżeństwa mogą mieć miejsce w domu lub na zewnątrz, a nie w kościele lub urzędzie stanu cywilnego.

Pozwoli to również zaoszczędzić potencjalnym mężom i żonom pewne ciężko zarobione pieniądze, ponieważ nie będą musieli wyciągać pieniędzy na wynajem lokali licencjonowanych.

Rząd rozpoczął dwuletni przegląd sposobu i miejsca zawierania małżeństw dlatego nowe prawo może wejśc 2021 roku.

W tej chwili ślub musi być przeprowadzony w licencjonowanym miejscu przez rejestratora lub licencjonowanego pracownika, aby były prawnie wiążące.

 Oznacza to, że pary, które chcą ślubu na świeżym powietrzu – obecnie dozwolone tylko w Szkocji – muszą mieć dwa wydarzenia, jedno legalne i drugie uroczyste.

Przywódcy religijni upierają się, że kościół jest nadal „najlepszym miejscem” na wesele. Ale Komisja Celebrancy  z zadowoleniem przyjęła przegląd.

Członek Anne Barber powiedziała: „Istnieje duże zapotrzebowanie ze strony par, które twierdzą, że nie chcą iść do urzędu rejestracyjnego wcześniej. Chcą to zrobić w tym samym czasie. ”

Siobhan Craven-Robins, dyrektor National Association of Wedding Professionals, dodała: „Eliminuje to koszty wynajmu zarezerwowanego miejsca. Stwarza to więcej możliwości dla ludzi, którzy mają bardziej ograniczony budżet. ”

Konrad W

 

27 lipca 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Prawo UK