Słowacy dostają 800 euro bezrobocia gdy wracają z UK i UE

Słowacy dostają 800 euro bezrobocia gdy wracają z UK czy z UE

 

Niesamowite informacje donoszą obywatele Słowacji.

Okazuje się że jak wracają na Słowacje z pracy w kraju Unii Europejskiej na 6 miesięcy zasiłku dla bezrobotnych dostają go w kwocie około 800 euro przez 6 miesiecy a pózniej znów wracają do Wielkiej Brytanii do pracy lub do innego kraju w UE..

Przyklad.

Pan Stefan ( imie zostało zmienione ) z Zyliny mieszkał w Wielkiej Brytanii przez okres 3 lat i pracował. Zarabiał 1200 funtow na miesiac.

W tym roku postanowił wrócić na Słowacje aby odpocząć , Urząd wyliczył mu że dostanie 800 euro przez okres 6 miesiacy na podstawie zarobków na wyspach a pieniadze zostaną przetransferowane do biura bezrobotnego na Słowacji, które to biuro będzie placiło mu zasiłek dla bezrobotnego w kwocie właśnie 800 euro.

 

W taki sposób Słowak dostanie 800 euro razy 6 miesiecy 4800 euro .

Wniosek:

Są dwa wyjścia albo Polacy o tym nie wiedzą i przylatują do Polski i dostają Polski zasiłek albo  jest jeszcze jedna opcja Rząd PIS i ich Premier z nadania bez wyborów gdyż nie brał udziału w wyborach 4 lata temu Morawiecki „ zabiera te pieniądze”– tego nie wiemy..

Może być tak że Rząd PIS dostaja pieniadze z UK czy innego kraju Unii Europejskiej za pracę Polaków za granicą,  ale zabiera kase Polakom którzy z tych krajów przyjechali do Polski i udają się na zasiłek a płaci im Polskie stawki !!!.

Jesli to prawda Polacy powinni oddać Rząd Socjalistów PISU do Sadu w Strasburgu i każdy Polak powinien dostać wyrównanie.

Jeśli to jest prawda i Polacy w Polsce, którzy wracali z UK czy z Niemiec z Holandii na bezrobocie i dostawali Polskie stawki a nie zagraniczne – to jest to „wałek ” stulecia Rządu PIS. Za to Trybunał Stanu dla Premiera.

W demokracji normalnej nie Pisowskiej ludzie normalnie idą do Sądu przeciwko Premierowi i decyzją Rządu i wygrywaja miliony , tak dzieje sie w UK….więc jesli to prawda Rzad PIS musi oddać Polakom pracującym za granicą a którzy byli w Polsce na zasiłkach cała sumę wraz z odsetkami. Straburg minimum będzie musiał się wypowiedzieć.

Polak przyjezdża do Polski na 6 miesięcy  jest biedakiem , Słowak przylatuje do swojego kraju i dostanie 4800 euro przez 6 miesiecy i moze sobie znów jechac do pracy. 

Dlatego jeśli udajesz sie do Polski zasiegnij opinii nie w Polskim biurze bezrobotnym gdyz Oni najlepiej by “przygłaskali “ twoje pieniadze ale zapytaj może jakiegoś adwokata w kraju Unii Europejskiej jak to jest gdy wyjeżdzasz do Polski na 6 miesiecy i nie będziesz pracował a płaciłes podatki w kraju Unijnym.

Według Słowakow należy im zasiłek dla bezrobotnych około 80 % kwoty jaką zarabiali w danym kraju EU i te składki płaci państwo  gdzie pracowali które przesyła do Polski a Polski Rząd ma zapłącić Tobie. Sprawa jest do zbadania ale Słowak tyle dostał. Przesiedział 6 miesięcy na Słowacki zaoszczędził 4800 euro i wrócił do UK do pracy…

Konrad W

 

21 kwietnia 2019

1 komentarzy

Komentowanie jest wyłączone.