Skradli z British Airways dane z kart bankowych 380 000 klientów.

Hakerzy skradli z British Airways dane z kart bankowych 380 000 klientów.

 

„Powiadomiliśmy policję i odpowiednie władze”

Setki tysięcy klientów British Airways zostało okradzionych z danych swoich kart bankowych w wyniku masowego naruszenia bezpieczeństwa danych.

Linie lotnicze twierdzą, że powiadomiły policję po kradzieży danych klientów ze swojej strony internetowej i aplikacji mobilnej.

Linie lotnicze podały, że naruszono dane osobowe i finansowe klientów, którzy dokonali rezerwacji na swojej stronie internetowej lub aplikacji od godziny 22.58 we wtorek, 21 sierpnia, do godz. 21:45 w środę, 5 września.

Wyeliminowano około 380 000 kart płatniczych.

BA powiedział, że skradzione dane nie zawierały danych dotyczących podróży ani paszportów, dodając, że w trybie pilnym badano naruszenie bezpieczeństwa.

Firma twierdzi, że problem został rozwiązany, a strona internetowa działała teraz poprawnie.

Alex Cruz, przewodniczący British Airways i dyrektor generalny, powiedział: „Bardzo nam przykro z powodu zakłóceń, jakie spowodowała ta działalność przestępcza. Poważnie traktujemy ochronę danych naszych klientów”.

Firma stwierdziła, że komunikuje się z zainteresowanymi klientami i doradzała każdemu, kto uważał, że był poszkodowany, kontakt z bankami lub dostawcami kart kredytowych.

W oświadczeniu firma powiedziała: „British Airways analizuje, w trybie pilnym, kradzież danych klientów ze swojej strony internetowej ba.com i aplikacji mobilnej linii lotniczej, które nie zawierały danych dotyczących podróży ani paszportu.

„Od 22:58 BST 21 sierpnia 2018 do 21:45 BST 5 września 2018 r., Szczegóły osobiste i finansowe klientów dokonujących rezerwacji na ba.com i aplikacji linii lotniczej zostały zagrożone.

„Zagrożenie zostało rozwiązane, a nasza strona działa poprawnie.

„British Airways komunikuje się z zainteresowanymi klientami i doradzamy klientom, którzy uważają, że mogą być dotknięci tym incydentem, aby skontaktowali się z ich bankami lub dostawcami kart kredytowych i zastosowali się do zaleconej przez nich porady.

„Powiadomiliśmy policję i odpowiednie władze.

„British Airways zapewni dalsze aktualizacje, jeśli będzie to konieczne.”

7 września 2018

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *