Skazano18 mężczyzn, wykorzystano 700 kobiet, 100 w Newcastle

Skazano18 mężczyzn, wykorzystano 700 młodych kobiet, 100 w Newcastle

 

Osiemnaście osób zostało uwięzionych za udział w wykorzystywaniu seksualnym młodych kobiet w Newcastle

W ramach operacji zidentyfikowano łącznie około 700 ofiar w całym obszarze policji w Northumbrii, 108 w Newcastle.

Operacja Sanctuary rozpoczęła się w 2014 roku po tym, jak 21-letnia kobieta powiedziała policji, że była ofiarą seksualnego wykorzystywania przez długi czas.

Kolejne doniesienia dwóch 19-letnich kobiet „potwierdziły” wykorzystywanie seksualne były znacznie większym problemem w Newcastle „niż wcześniej uznano”.

O operacja okazała się sukcesem, ale dopiero wtedy, gdy policja w Northumbrii i inne agencje, takie jak Newcastle City Council, zaczęły szukać problemu, który znaleźli.
Podpis pod zdjęciem David Spicer prowadził poważną analizę przypadku

Powiedział także, że rząd musi zbadać „profile, motywacje oraz wpływy kulturowe i środowiskowe sprawców wykorzystywania seksualnego”.


W sprawie wykorzystwania kobiet w Newcastle większość mężczyzn pochodziła z Wielkiej Brytanii, ale wszyscy pochodzili ze społeczności Bangladeszu, Pakistanu, Indii, Iraku, Iranu lub Turcji.

Komisja stwierdziła że specjaliści medyczni, tacy jak farmaceuci, powinni również zostać przeszkoleni, aby dostrzegać oznaki przemocy – powiedział. Ofiary, które zeznawały w sądzie, narzekały na „trwałe poważne problemy ze zdrowiem psychicznym”.

Sąd Newcastle Crown usłyszał, że mężczyźni żerowali na niedojrzałych nastolatkach, którym dawano kokainę, marihuane, alkohol lub mefedron na imprezach.

 W raporcie omówiono również wykorzystywanie chłopców i mężczyzn, ale powiedzieli, że jest to problem „złożony i ukryty” i że działa inaczej niż kobiety-ofiary.

David Spicer led a review in the wake of Operation Sanctuary which saw 18 people jailed for the sexual abuse of young women groomed in Newcastle. He said exploitation was not being recognised in adults.The operation identified about 700 victims in total across the Northumbria Police area, 108 in Newcastle.

Kilku skazanych

Operation Shelter defendants who were convicted/pleaded guilty of offences including conspiracy to incite prostitution, rape and drugs

Konrad W

 

23 lutego 2018