Skarbowy w UK kotroluje włascieli domów którzy mieszkają w Polsce

Skarbowy w UK kotroluje włascieli domów którzy mieszkają w Polsce oraz w całej UE

 

HMRC prosi najemców o wstrzymanie płacenia czynszów, gdyż rozpoczyna kontrole domów i właścieli mieszkających w Polsce i w całej UE którzy zakupili dom w UK wynajmują ludziom i nie ppłacą z tego podatków a mieszkają w innych krajach.

Wysłano tysiące listów w celu zebrania informacji o nieruchomościach będących własnością zagranicznych właścicieli.

Listy, oglądane przez tę gazetę, informują najemców mieszkających w nieruchomościach należących do emigrantów lub firm zagranicznych, że mogą być zmuszeni oddać część czynszu HMRC, aby pomóc w uregulowaniu kwestii podatkowych właścicieli.

-W listach prosi się najemców o podanie danych osobowych o sobie, takich jak dane kontaktowe, jak długo mieszkają w nieruchomości i ile płacą czynsz.

Listy te ostrzegają również lokatorów, że jeśli popełni błąd podczas dostarczania tych informacji, może zostać nałożona kara pieniężna.

 

Właściciele, którzy spędzają ponad sześć miesięcy w roku w Wielkiej Brytanii, będą prawdopodobnie mieli zobowiązania wobec HMRC, nawet z tytułu dochodów uzyskanych za granicą. Ci, którzy spędzają większość czasu za granicą, mogą płacić podatek w Wielkiej Brytanii, jeśli utrzymają powiązania z Wielką Brytanią w formie rodziny lub nieruchomości.

Podatek może być rozliczany przez najemców lub agenta najmu poprzez potrącenia z opłat za wynajem. Najemcy mogą być zmuszeni do zatrzymania części czynszu do celów podatkowych i zarejestrowania się w HMRC, jeśli ich wynajmujący mieszka za granicą i płaci więcej niż 100 funtów tygodniowo, chociaż zazwyczaj jest to sortowane przez agenta najmu.

Kevin Austin z firmy księgowej Access Financial powiedział, że agenci najmu powinni powiedzieć swoim najemcom o dziwactwie, ale nie wszyscy wiedzą o przepisach.

 

Obecnie wzrosła liczba właścicieli nieruchomości zagranicznych, którzy dobrowolnie zgłaszają się w celu zadeklarowania niezapłaconego podatku, w dużej mierze dzięki niezliczonej ilości korespondencji wysyłanej przez grożące grzywną HMRC.

Pobór podatków od zagranicznych właścicieli wzrósł ośmiokrotnie w ciągu zaledwie pięciu lat, ponieważ zasoby organu podatkowego uległy poprawie i zacieśniło więzi z zagranicznymi odpowiednikami.

Rzecznik HMRC powiedział: „Listy te są częścią ukierunkowanych działań związanych z przestrzeganiem przepisów, aby zapewnić, że właściciele nieruchomości znajdujących się poza  Wielkią Brytanii są świadomi swoich zobowiązań podatkowych w Wielkiej Brytanii i przestrzegają ich.

Konrad W

 

 

19 września 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Prawo UK

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *