Skarbówka przykręca śrubę, system kontroli tablic rejestracyjnych

Skarbówka przykręca śrubę, system kontroli tablic rejestracyjnych w Polsce

 

W czwartek, 28 grudnia br., Krajowa Administracja Skarbowa uruchomiła Automatyczny System Rozpoznawania Numerów Rejestracyjnych (ANPRS), który połączył w jedną sieć polski, estoński, łotewski i litewski system rozpoznawania numerów rejestracyjnych.

System ANPRS działa w administracjach celnych Litwy, Łotwy i Estonii. Włączenie polskiego systemu ANPRS w jedną sieć, umożliwiającą czterem państwom wymianę informacji nastąpiło na bazie porozumienia, zawartego w Brukseli 11 października 2017 r. Zgodnie z zawartym porozumieniem, w czwartek Polska po raz pierwszy wymieni się informacjami z krajami bałtyckimi w ramach ANPRS.

Jego działanie opiera się o urządzenia rejestrujące numery tablic pojazdów samochodowych, które rozmieszczone są na granicach zewnętrznych, na głównych szlakach komunikacyjnych, na granicach wewnętrznych, a także w samochodach operacyjnych służb celnych i skarbowych.

Zdaniem dyrektora IAS w Rzeszowie kom. Grzegorza Skowronka system stanie się istotnym narzędziem wspomagającym zwalczanie przestępczości ekonomicznej.

To także główny element szerszego projektu monitorowania drogowego przewozu towarów” – podkreślił.

(PAP)

28 grudnia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polska