Skandal w Edynburgu, czyli skrywana wizyta Waszczykowskiego w Szkocji

Co to jest demokracja o którą walczy KOD .

KOD czyli opozycja do Prawa i Sprawiedliwości żąda normalności w Polityce, mediach i choć jesteśmy portalem spierającą zmiany w Polsce gdyż uważamy że Platforma doprowadziła do biedy i Polaków i wyzysku Polskę tym razem musimy zgodzić się z ruchem KOD czyli żądamy dostępu do normalnej informacji.

Ale po kolei.

Gdy wróci się pamięcią do słów pani Beaty Szydło iż : władza jest dla ludzi, politycy są dla ludzi jak i napis obywatele decydują jak na zdjęciu można pomyśleć -to super oni chcą się z nami spotykać. Ale jak sami zobaczymy poniżej – nie do końca to prawda.szydloTelefon nr 1.

Witam. Dzwonie z Edynburga mam 50 lat mieszkam z córką. Dlaczego nigdzie nie było informacji że polityk Prawa i Sprawiedliwości przylatuje do stolicy Szkocji. Chciałam go przywitać na lotnisku. Od zawsze byłam za Prawicą. Tak się nie robi panie Waszczykowski.

Telefon 2

Andrzej z tej strony. Czytam na internecie że był w Szkocji pan minister rządu PiS. Wychowujemy swoje dzieci z żoną z wielką historią do polski. Chcemy aby nigdy nie zapomnieli że to Polska jest naszym krajem. Chciałem wsiąść dzieci i iść pokazać ministra swoim dzieciom niestety .

Telefon 3

Mam na imie Ewa. Czemu znów nikt nic nie wie. K…a. brzydkie słowo skasujemy.

 Wróćmy do historii.

Pół roku temu gdy osoba która reprezentuje się w Londynie jak prawa ręka Prawa i Sprawiedliwości w Londynie organizowała spotkanie z kandydatem na Prezydenta Andrzejem Dudą. Przyszło może 10 osób, dlaczego ? Ponieważ osoby które organizowały imprezę chciały się pokazać, zareklamować i nie podały informacji do szerszej grupy społecznej.

Wiec co się dzieje? Co się dzieję z Politykami którzy wygrali wybory a minęło dopiero 3 miesiące od przejęcia władzy i że nie chcą już widzieć swoim ulubieńców.

Aby odpowiedzieć na to pytanie wchodzimy na stronę konsulatu RP w Edynburgu.

http://www.edynburg.msz.gov.pl/

Nie ma tam w ogóle informacji od ani miesiąca, ani tygodnia że Minister Spraw Zagranicznych i Minister MON przylatują do Szkocji. Kliknij aby powiększyć .

1

2

Teraz wchodzimy ma strone MSZ w Polsce. Też nic nie ma .

Wiec o co chodzi ? Pani Premier mówiła Szydło mówiła , władza dla ludzi, władza Prawa i Sprawiedliwości to szacunek do wyborców do Polonii za granicą.

Aby jakoś odpowiedzieć ta pytania ludzi czemu tak się dziekę spróbujemy przytoczyć kilka punktów:

1. Wybory się skończyły więc politykom już nie zależy na Polakach

2. Minister Waszczykowski nie lubi jak witają go normalni Polacy

3. Polonia nie jest ważna dla polityków.

4. Urzędnicy nie lubią ministra więc nie chcą aby ludzie mieli do niego dostęp.

5. Wiadomo to polityk PIS a że na wyspach Konsulowie dalej są nadani przez starą władzę dlatego też nikomu nie zależy na popularności ministra z PISU..

6. A może jest tak jak powiedziała ta pani, czyli wygraliśmy wybory po co nam teraz kontakt z Polakami.

7. Przepychanki w Konsulatach, nikt nie wie co ma robić

8.A może jak powiedział nasz jeden znajomy  reprezentujący skrajnie prawicowy cześć Polaków w Anglii, typowy bałagan Konsula.

9. Osoba która organizowała wyjazd do Szkocji nie zna się na Polonii w Anglii i liczy się tylko jej grono znajomych.

10. Wizyta była zwykłą pokazówką.

 Jaka jest odpowiedz, cóż każdy może znaleźć sobie odpowiedz sam.

Z naszej strony możemy tylko napisać ze zaczyna robić bardzo nie przyjemnie że przylatuje szef MSZ nowej formacji która wygrała po 8 latach wybory i zamiast poinformować Polaków na wyspach i w Szkocji, choć tych zajadłych ” swoich ” czyli ludzi zakochanych w Partii Prawo i Sprawiedliwość to po prostu skrywa się taką wizytę. Najgorsze że to dopiero 3 miesiące po wyborach. Wiec co czeka Polaków w przyszłości ?

Polacy w Szkocji są oburzeni nikt nie wiedział że była zaplanowana wizyta szefa MSZ. Chcieli przyjść przywitać w dużym gronie Ministrów z Prawa i Sprawiedliwości.

Wielu Polaków gdy zmieniła się władza w Polsce, uważa ze politycy będą dla ludzi a nie będą się znów spotykać tylko z tymi co kiedyś śmiali z „moherowych beretów „.

Wszystkim i ambasadorowi i konsulowi w Edynburgu i panu Waszczykowskiego i Macierewiczowi udało się w tej jednej wizycie zrobić jedną rzecz. Jak dzwonią i opowiadają zagorzali Polacy popierający PIS – skłócili nas, zignorowali, mają nas po prostu gdzieś.

Dziękujemy wszystkim za wspaniałą wizytę w Szkocji.

Jeśli PiS miał zmienić standardy zarządzania państwem oraz kontaktu z Polakami to już na wstępie widać że nic się nie zmieniło. Z jednej strony można mieć Pretensje do Konsulatu w Edynburgu że nie podały informacji , do MSZ do Ambasady w Londynie a nawet do polityków odpowiedzialnych za kontakt z Polonią. Jednak za pracę tych instytucji odpowiada szef MSZ czyli Witold Waszczykowski. Jeśli jego słowa na temat obrony Polaków przed zmianami jakie zamierza wprowadzić dla Polaków Rząd z Londynu były pozytywne niestety jako też szef – manager MSZ pod którego podlegają pracownicy to zarządzanie nie jest jego dobrą stroną, czego doświadczyli oburzeni Polacy w Szkocji.  Może ma pan wokół siebie ludzi którzy życzą panu źle , być może i dlatego nie przykładają się odpowiednio do swojej pracy, ale marketing polityczny jest bardzo ważny . A może jednak jest inaczej i państwo wolą spotykać się z Polonią w Ameryce ale już na wyspach z Polakami nie chcą. To smutne gdyż Polacy na wyspach generują większe dochody dla Polskiej gospodarki kupując miliony ton Polskiego towaru z Polski jak i wysyłając miliony funtów dla rodzin.

Poniżej zdjęcia – jak zawsze Polscy politycy czyli tylko dla swoich a Polaków ma się „gdzieś” – ten kto organizował wizytę zrobił to perfekcyjnie aby nikt się nie dowiedział że przyjadą – brawo

waszczwaszczyk2Tak wyglądało spotkanie szefa MON Macierewicza w USA – proszę zobaczyć ilu ludzi. Polonia ze Szkocji też chciała przyjść i choć przywitać na lotnisko Ministrów Nowej Wolnej Polski i co się stało – Ambasada w w Londynie, Konsulat w Edynburgu, wszyscy ukryli spotkanie – dlaczego ? Wynika z tego że wszystkim zależy aby ci politycy nie mieli kontaktu z Polakami, swoimi wyborcami – czy to jest demokracja ?

Pytanie do pana Waszczykowskiego i Macierewicza -czy państwo uciekają od Polaków w Szkocji?

Konrad W

 Podobne artykuły:

 http://polskie-echo.com/maja-dosc-ambasadora-subkowa-bedzie-manifestacja-przed-ambasada-w-londynie-polakow/

http://polskie-echo.com/oto-kopia-listu-camerona-do-tuska-kompromitacja-msz-i-ambasady-za-rzadow-platformy/

http://polskie-echo.com/pikieta-w-obronie-polski-londyn-ambasador-z-londynu-chce-aby-ukarac-polske/

http://polskie-echo.com/falszerstwa-wyborcze-rola-londynu-rkw-organizuje-demonstracje-13-12-warszawa/

http://polskie-echo.com/londyn-skandal-i-sledztwo-w-ambasadzie-2-wpadka-cala-polska-czekala-na-wyniki/

 

21 stycznia 2016
Czytaj inne artykuły w dziale Sprawy Polonii

4 komentarzy
  1. No coz..dla zdrajcow Polski jest dobry kazy powod by udawac,ze nie wie sie o co chodzi w tej chwili w Polsce: nasz kraj budzi sie z uspienia,a zdrajcy zaczynaja trzasc portkami ze strachu o swoje wplywy i okazje do dalszego ograbiania Polski.Dosyc tego..Polacy calkowicie jasno wyrazili sie w wyborach,a dalsze ignorowanie ich zdania prowadzi juz w prostej drodze do byc moze krwawej awantury.

  2. Najlepsze że KOD był i manifestował jak przyleciał Waszczykowski do Szkocji. Oni wiedzieli 🙂

  3. Zobaczcie waszczykowski mówi to co mówił Komorowski wracajcie. Oni nie rozumieja czegos dlaczego tutaj przyjechali Polacy. Mówiąc tak szybciej ludzie od nich odejda. Czemu tego nie mówi do Polonii USA. No tak to prawda ona jest lepsza/

  4. A na co wy liczyliście że PiS będzie się wami przejmował nawet jeśli na nich głosowaliście. Zejdzie na ziemie.

Komentowanie jest wyłączone.