Skala morderstw w Londynie przeraża. Strach na ulicach

Skala morderstw w Londynie przeraża. Strach na ulicach

 

Burmistrz Londynu został ostro skrytykowany po serii brutalnych ataków w Londynie w weekend świąteczny.

Sadiq Khan został wysmiany przez redaktorów programu Good Morning Britain prowadzonego przez Piersa Morgana, który powiedział mu, żeby „przestał się ukrywać” po tym, jak nie pojawił się w programie telewizyjnym.


Liczba gwałtownych ataków nożem i bronią w stolicy w weekend obejmowała:

– morderstwo 17-letniego Rhyhiema Ainswortha Bartona, który został zastrzelony na ulicy w Southwark.

13-letni chłopiec został postrzelony w głowę, idąc ulicą z rodzicami w Harrow w niedzielę.

-17-letni chłopiec został zastrzelony w sobotę wieczorem

Burmistrz Londynu potępił przemoc.
W oświadczeniu powiedział: „Bezpieczeństwo londyńczyków jest moim najwyższym priorytetem – pozostaję w stałym kontakcie z policją i zapewniam, że robią wszystko, co mogą, aby pociągnąć winnych do odpowiedzialności i zapewnić nam bezpieczeństwo.

„Ratusz inwestuje dodatkowe 110 milionów funtów w Policjé, aby utrzymać jak największą liczbę policji, a także utworzyliśmy nowy fundusz Young Londoners Fund o wartości 45 milionów funtów, aby pomóc w zwalczaniu przyczyn przestępstw z użyciem przemocy i wspierać młodych ludzi w odwracaniu się od przestępczość.

Ostatni weekend w Londynie kogo i gdzie zabito

 

'You're not keeping Londoners safe' Mayor told to 'stop hiding' after weekend of violence


Poniedziałek redaktor Morgan napisał na Twitterze w londyńskim burmistrzu, mówiąc mu, żeby pojawił się na śniadaniu w programie telewizyjnym

Stop hiding, Mr Mayor @SadiqKhan & come on @GMB tomorrow to discuss this very urgent issue. Our viewers are entitled to hear from you.’

„Przestań się ukrywać, panie Mayor @SadiqKhan i jutro przyjdź @GMB, aby omówić ten bardzo pilny problem. Nasi widzowie mają prawo usłyszeć od ciebie.

Apelacja została zignorowana, a prezenter telewizyjny po raz kolejny wołał pana Khan’a za jego nieobecność.„Dlaczego nie przyszedłbyś na  poranny program telewizyjny, żeby porozmawiać z naszymi widzami?” – powiedział.

„To jest twój obowiązek. Nie robimy tego jako pułapki, powinieneś się bronić.
Miejsce zatrzelenia 17-letniego chłopca .

A forensic blue tent by the police cordon in Warham Street, Southwark, south London, where a 17-year-old boy was shot dead on Saturday evening after officers were called to reports of gunshots on nearby Cooks Road. PRESS ASSOCIATION Photo. Picture date: Sunday May 6, 2018. See PA story POLICE Southwark. Photo credit should read: Victoria Jones/PA Wire

Konrad W

 

8 maja 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Londyn