Silny lub brak Brexitu. Nowe wybory na wyspach. Analiza

Premier May chce nowe wybory, 8 czerwiec. Analiza

 

Dzisiaj Premier May ogłosiła, że chce rozpisać nowe wybory na wyspach. Chciałaby aby odbyły się 8 czerwca 2017 roku.

Jutro ma odbyć się głosowanie w Parlamencie.

Partię opozycyjne przyjęły z radością ten wybór. Wszystko zadecydują się w Parlamencie ale jeśli Premier May chce tego znaczy, że będą.

Zróbmy analizę dla wszystkich o co chodzi.

Dlaczego wybory:

1. Wiemy że w Partii Konserwatywnej są politycy, którzy chcą powstrzymać Brexit i układać się z Brukselą – Premier May liczy, że Partia Konserwatywna wygra wybory i będzie to przekaz do tych właśnie posłów – ludzie chcą Brexit- chcą silnej Brytanii poza Unią Europejską.

2. Wiemy że obecnie sondaże Partii rządzącej są aż 20% większe niż Partii Pracy dlatego Premier May chce wykorzystać przewagę i zadowolenie ludzi z jej rządów aby mieć więcej posłów w Parlamencie oraz przesunąć o kilka lat swoją władzę.

W roku 2020 miały być nowe wybory czyli rok po wyjściu, wyjście w 2019. Jeśli gospodarka „Globalna” jaką chce pani Premier się nie rozkręci a się nie rozkręci za tak krótki okres czasu, dlatego wybory  w tym roku dadzą jej spokojne rządy do 2021 roku.

3. Policzek dla Szkocji. Nowe wybory do Parlamentu mogą być też policzkiem dla Partia SNP ze Szkocji, która chce referendum niepodległościowe. Obecnie w Westminster jest 56 posłów ze Szkocji więc wybory mogą dać okazję wprowadzenie ze Szkocji innych posłów, którzy nie chcą odłączyć się od Anglii. Partia Konserwatywna liczy na więcej swoich posłów ze Szkocji.

Sprawa Emigracji i Brexitu.

Premier May zagrała va bank. Dużo wskazuję na to iż zna odczucia społeczeństwa, że lubią jej Rządy i chcą silnego Brexitu.

Jeśli Konserwatyści wygrają, Ona doprowadzi Brexit ale , no właśnie jeśli nie będą mieć większości w Parlamencie lub nie wygrają a może i przegrają to może się okazać, że Brexit będzie w „marasie” i nikt nie będzie widział co dalej. Ale co z podpisem Królowej aby opuścić Unię Europejską….

Trump pokazał zdecydowanie na arenie światowej to Premier Wielkiej Brytanii pokazuje zdecydowanie do Brexitu. Co powiedzą ludzie podczas głosowania, już nie długo się dowiemy. Podczas referendum było trzęsienie ziemi, dzisiaj swoim przemówieniem Premier May dokonała kolejnego trzęsienie ziemi a wybory określą drogę rozwoju Wielkiej Brytanii.

Te wybory są ważniejsze niż referendum.

Konrad W


18 kwietnia 2017
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka