Sieć Huawei zbiera żniwo. Zwalniają Ministra Obrony Narodowej w UK

Sieć Huawei zbiera żniwo. Zwalniają Ministra Obrony Narodowej w UK

 

 

Monister Obrony Narodowej w UK Gavin Williamson został dziś zwolniony za wyciek tajnych dokumentów .

Rzekomo powiedział dziennikarzom, że Theresa May planuje zezwolić chińskiej państwowej firmie Huawei na budowę brytyjskiej sieci telefonii komórkowej pomimo obaw, że firma jest ogromnym zagrożeniem bezpieczeństwa.

Williamson stoi teraz w obliczu  wniesienia oskarżenia za rzekome złamanie ustawy o tajemnicy, ale  zaprzecza niewłaściwemu postępowaniu i upiera się, że jest niewinny przecieku.

Jego słowa na temat sieci Huawei pochodziły po  ultra tajnej narady  Rady Bezpieczeństwa Narodowego, gdzie czołowi ministrowie spotykają się z szefami MI5 i MI6.

Premier  May dziś wieczorem stanęła przed panem Williamsonem i oskarżył go o to, że jest odpowiedzialny za wyciek ale  odmówił rezygnacji, mówiąc, że będzie to przyznanie się do winy, dlatego Pani May napisała do niego, wyrzucając go z gabinetu za ujawnienie tajnych informacji.

W jednym z listów pani May powiedziała panu Williamsonowi, że nie ma już do niego zaufania.

W swojej odpowiedzi Williamson powiedział: „Zdecydowanie zaprzeczam, że byłem w jakikolwiek sposób zaangażowany w ten wyciek i jestem przekonany, że dokładne i formalne dochodzenie potwierdziłoby moje stanowisko.

Sprawa Huwei jest bardzo goracy tematem w Polsce w USa i w UK.

Ministrowie debatowali, czy zezwolić kontrowersyjnemu gigantowi telekomunikacyjnemu Huawei na pomoc w budowie nowych sieci telefonii komórkowej w Wielkiej Brytanii. Chińska firma elektroniczna, drugi co do wielkości sprzedawca smartfonów na świecie, chciała dostarczyć „inne niż podstawowe” elementy nowej sieci 5G w UK.
Są jedną z niewielu firm, które opracowały nową generację szybkiego Internetu. Obawia się jednak, że mogą wykorzystać swój sprzęt do przeprowadzenia cyberataków, a nawet ukraść tożsamość Brytyjczyków. Kilku ministrów uważa, że ​​może to zaszkodzić naszym bezpieczeństwo narodowe i sojusz Five Eyes.

 Nowa Zelandia i Australia wprowadziły dodatkowe ograniczenia w korzystaniu ze sprzętu firmy Huwei. W Wielkiej Brytanii BT potwierdziło, że usuwa sprzęt Huawei z kluczowych obszarów swojej sieci 4G po tym, jak MI6 wyraził obawy dotyczące bezpieczeństwa narodowego. .

Szereg wysokich rangą posłów powiedziało, że ryzyko szpiegostwa chińskiego jest zbyt wysokie, a minister spraw zagranicznych Jeremy Hunt powiedział, że musi istnieć „stopień ostrożności”, ponieważ chińskie firmy są zmuszone przez prawo do współpracy ze swoimi służbami wywiadowczymi.

Były minister Oborny Narodowej UK Gavin Williamson był jednym z ministrów którzy sprzeciwiali się firmie Huwei. Wczoraj ujawniono, że w sprzęcie do sprzętu internetowego wykryto wady bezpieczeństwa, co zwiększyło obawy o obawy dotyczące bezpieczeństwa. 

Warto zaznaczyc że zdymisjonowany Minister Obrony był wielkim Brexiterem – mowił wyraznie że gdy UK opuści UE armie UK bedzie znów widoczna na oceanach na całym swiecie. Sprawa Huwei i Brexitu zabiera coraz większe żniwa, przez Brexitem z Rzadu May uciekło wielu dobrych polityków pokazujac niezadowolenie z negocjacji.

Chaos w UK , chaos Brexitu, upadek Partii Konserwatywnej jak i teraz dymisja Ministra Obrony Narodowej, siły złe uderzają w Donalda Trumpa odbierając my sojusznika w Europie czyli UK. Natomiast Niemcy zbudowali swoja agencje wywiadowczą jak CIA oraz nie kupuja mysliwców wojskowych od USA ale od Francji….

Konrad W

 

1 maja 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka