Self employed dostaną pieniadze, do pracy tylko na 1/3 godzin

Self employed dostaną pieniadze, wystarczy pracować na 1/3godziny

 

KANCELARZ Rishi Sunak ogłosił, że rozszerza program dotacji dla osób samozatrudnionych w ramach swojego Planu Gospodarki Zimowej.

Przemawiając dziś w Izbie Gmin, kanclerz potwierdził również zastąpienie sześciomiesięcznego urlopu, które pozwoli na opłacenie do dwóch trzecich pensji ludności.

Płać w miarę rozwoju ”ogłosił dla firm
Rishi Sunak ogłasza program „płać w miarę rozwoju” dla firm, które w czasie kryzysu zaciągały pożyczki gwarantowane przez rząd.

„Pożyczki można teraz przedłużyć od sześciu do dziesięciu lat, zmniejszając prawie o połowę średnią miesięczną spłatę” – powiedział. Mogą również przejść do płatności wyłącznie odsetkowych lub zawiesić płatności, jeśli mają „poważne kłopoty” na okres do sześciu miesięcy. Powiedział, że nie wpłynie to na rating kredytowy. Pożyczki na wypadek koronawirusa również zostaną przedłużone na okres do 10 lat.

W styczniu pojawi się również nowy program pożyczkowy – mówi kanclerz.

Przedłużenie okresu samozatrudnienia
Kanclerz twierdzi, że rozszerza również program samozatrudnienia na „podobnych warunkach” do istniejącego systemu wsparcia w zakresie zatrudnienia.

GraphicTrzeba pracować TYLKO minimum 1/3 aby dostać cała wypłatę która dopłaci dla pracodawcy Rząd.

Sześciomiesięczny „program wsparcia w miejscu pracy” od listopada, z dopłatami do wynagrodzeń dla pracowników wykonujących „opłacalne” stanowiska, o ile pracują i otrzymują normalne wynagrodzenie za co najmniej jedną trzecią zwykłego czasu pracy. Za nieprzepracowane godziny pracownikom grozi obniżka wynagrodzenia o jedną trzecią, ale rząd i pracodawca pokryją po kolejną trzecią.

Za nieprzepracowane godziny pracownikom grozi obniżka wynagrodzenia o jedną trzecią, ale rząd i pracodawca pokryją po kolejną trzecią.

Kanclerz Rishi Sunak mówi, że ostatni krok, jaki podejmuje, wesprze dwa sektory najbardziej dotknięte pandemią – hotelarstwo i turystykę. Mówi, że odwołuje planowaną podwyżkę podatku VAT z 5% do 20%, która miała wejść w życie w styczniu. Zamiast tego niższa stawka 5% pozostanie do 31 marca przyszłego roku.

Konrad W

Graphic

24 września 2020