Sekretne spotkania Cobra, przygotowanie na Brexit bez umowy.

 Sekretne spotkania Cobra, aby przygotować się na Brexit bez umowy.

 

Rządowa komisja nadzwyczajna odbyła tajne spotkania, aby przygotować Brexit bez umowy, twierdzi poseł.

Partia Pracy dla Cardiff North Anna McMorrin powiedziała, że Urząd Gabinetowy przygotowuje się do „bardzo realnego zagrożenia” scenariusza braku umowy, podejmując planowanie cywilne i organizując spotkania Cobry, co nie zostało odrzucone przez de facto wicepremiera Davida Liddington.

Pani McMorrin zapytała go podczas pytań departamentalnych w Izbie Gmin: „Wiemy, że Gabinet przygotowuje się do bardzo realnego zagrożenia, gdzie nie będzie podpisana żadna umowa, z tajnymi spotkaniami Kobry i cywilnym planem awaryjnym.

„Liderzy biznesu ostrzegają przed katastrofą bez podpisania umowy czy złą transakcją, czy nie najwyższy czas, aby ta decyzja, największa w obliczu naszego pokolenia, znalazła się z powrotem w społeczeństwie aby zagłosowali obywatele?”

Pan Liddington odpowiedział: „W 2016 r. Odbyło się głosowanie obywateli, które w tym czasie zarówno jej partia, jak i moja, miały być decydującym momentem.

„To absolutnie słuszne, że sekretariat cywilny w urzędzie gabinetu bierze czynny udział w planowaniu ewentualnościowym na wszystkie okoliczności.”

„Zmiana pozycji” w sprawie porozumienia w sprawie rozliczenia finansowego w przypadku braku transakcji.

Theresa May przyznała, że jeśli Wielka Brytania nie dojdzie do porozumienia o wyjściu z UE, „zmienia się stanowisko” w sprawie porozumienia dotyczącego ugody finansowej dla tego bloku.

Kiedy Wielka Brytania opuściła UE, zgodziła się zapłacić od 35 do 39 mln euro w nadchodzących dziesięcioleciach.

Ale premier powiedziała Parlamentowi: „Jesteśmy krajem, który honoruje nasze zobowiązania, wierzymy w praworządność i dlatego wierzymy w przestrzeganie naszych prawnych zobowiązań” – powiedziała w parlamencie.

„Jednak konkretna oferta została złożona w duchu naszego pragnienia osiągnięcia porozumienia z Unią Europejską i na podstawie, jak powiedzieli sami UE, że nic nie jest uzgodnione, dopóki wszystko nie zostanie dopracowane, bez porozumienia sytuacja ulegnie zmianie. „

Konrad W

 

18 września 2018

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *