Sekretarz Obrony obniżcie podatki w Wielkiej Brytanii.

Sekretarz Obrony obniżcie podatki w Wielkiej Brytanii.

 

Theresa May powinna pójść za przykładem Donalda Trumpa i Lorda Lawsona, obniżając podatki, zamiast podnosić je, by generować więcej dochodów – zasugerował Sekretarz Obrony.

Gavin Williamson powiedział we wtorek Gabinetowi, że torysi powinni powrócić do swoich podstawowych wartości, „dając ludziom więcej władzy nad własnymi pieniędzmi” podczas dyskusji o wydatkach publicznych.

Pojawia się on w wyniku podziału rządu na oświadczenie premiera w zeszłym miesiącu, że ludzie powinni płacić „nieco więcej podatku”, aby pomóc w zasileniu NHS w wysokości 20 miliardów funtów. Ministerstwo Skarbu bada szereg podwyżek podatków, aby pomóc w finansowaniu polityki, w tym w podnoszeniu podatków , podnoszenie cła na alkohol oraz podatku na paliwa.

Jednak Liz Truss, główny sekretarz skarbu, powiedziała gabinetowi, że ministrowie muszą również myśleć „radykalnie, kreatywnie i konstruktywnie” o tym, jak mogą obniżyć wydajność i zwiększyć wydajność. Pokazała ministrom badania opinii publicznej podkreślające najważniejsze kwestie dla wyborców podczas dyskusji na temat priorytetów wydatków.

Na jej czele stanęły Brexit, NHS i imigracja, a obrona i bezrobocie leżały u podstaw obaw ludzi.

 

Sekretarz obrony argumentował w gabinecie, że podniesienie podatków niekoniecznie jest najlepszym sposobem na obniżenie długu sektora publicznego i zwiększenie puli skarbu. Williamson podkreślił decyzję Lorda Lawsona, byłego kanclerza torysów,który obniżyć najwyższą stawkę podatku dochodowego z 60 pensów na 40 pensów. w 1988 r. W ciągu dekady kwota podatku zapłaconego przez brytyjczków wzrosła z 14% do 21%.

Ekonomiści twierdzą, że niższe podatki stymulują gospodarkę, ponieważ zachęcają ludzi do zarabiania więcej.

Donald Trump wprowadził także ogromne cięcia w podatku dochodowym od osób prawnych w USA i odnotował silny wzrost gospodarczy.

„Mówił, że jeśli obniżysz podatki, faktycznie możesz generować więcej przychodów” – powiedział szef rządu. „To pogląd, który często mają konserwatyści, że niższe podatki oznaczają więcej pieniędzy.

„W naszym przekonaniu wierzymy, że dajemy ludziom więcej władzy nad ich własnymi pieniędzmi, wydają je lepiej i generują większe dochody dla rządu, ponieważ tworzą więcej bogactwa.

Konrad W.

 

21 lipca 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka