Sekretarz Handlu, limit emigracji 100 000 po Brexit może zostać zmienionay

Sekretarz Handlu, limit emigracji 100 000 po Brexit może zostać zmieniony

 

LIAM Fox zasugerował, że Wielka Brytania może zlikwidować obecną politykę emigracyjną w zakresie migracji z osób z Unii Europejskiej po Brexit po tym, po tym rząd ogłosił plany przyznania obywatelom UE prawa do pozostania w przypadku braku porozumienia.

LIam Fox zasugerował, że rząd mógłby dokonać przeglądu brytyjskiej polityki migracyjnej po Brexit dopasować brytyjskie „możliwości zatrudnienia”.

Zapytany o to, czy zgodził się z docelowym imigracyjnym poziomem 100 000 w Wielkiej Brytanii, Sekretarz ds. Handlu Międzynarodowego powiedział LBC: „Myślę, że jedną z rzeczy, która wyraźnie wynika z referendum, było to, że społeczeństwo nie chce nieograniczonego ruchu do Zjednoczonego Królestwa”.

„Opinia publiczna rozróżnia osoby, które przyjeżdżają tutaj za pracą i przyczyniają się do rozwoju gospodarki, a osoby korzystające ze swobodnego przemieszczania się który mogły przyjechać do Zjednoczonego Królestwa i korzystać z naszych usług publicznych, nigdy się do nich nie przyczyniając.

Dr Fox kontynuował: „Myślę, że powinniśmy patrzeć w przyszłość, jak dopasowujemy nasze możliwości zatrudnienia do naszej polityki migracyjnej.

 

„Dużym problemem związanym ze swobodą przemieszczania się z Europy było to, że ludzie byli w stanie przyjechać do Wielkiej Brytanii bez pracy i mogli korzystać z naszych usług publicznych, takich jak szkoły, szpitale i mieszkania, nigdy nie wnosząc wkładu.

Interwencja polityków  pojawiła się kilka godzin po tym, jak Theresa May ogłosiła, że ​​weźmie udział w „moralnym wzniesieniu” podczas rozmów z Brukselą i zaoferuje trzem milionom obywateli UE prawo do pozostania w Wielkiej Brytanii nawet po nieudanej próbie. Jednostronna propozycja pani May pozwoliłaby obywatelom europejskim na kontynuowanie dostępu do usług publicznych, takich jak NHS, i ubieganie się o świadczenia.

Wniosek zostanie umieszczony w pierwszym wydaniu ponad 80 artykułów, które rząd ogłosi w czwartek, przedstawiając plany awaryjne dotyczące Brexitu „bez umowy” w różnych sektorach.

Pomysł ten został przyjęty z zadowoleniem przez zagorzałego Brexiteer Jacob-Rees Mogg, który powiedział The Times:

„Zawsze uważałem, że powinniśmy przedstawić jednostronną ofertę w tej dziedzinie.

„Migranci z UE przybyli tu legalnie, a Wielka Brytania nie jest rodzajem kraju, który stosuje ustawodawstwo retrospektywne.

„Powinny mieć zasadniczo takie same prawa jak obywatele brytyjscy – nie lepiej ani gorzej”.

Wniosek

To odróżnia Londyn od Brukseli która nie chce dać możlwiość spokojnego mieszkania w Europie brytyjczykom po Brexit. 

Konrad W

 

21 sierpnia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *