Samochód uderza w tłum , wiele ofiar Niemcy

Samochód uderza w tłum , wiele ofiar Niemcy

 

Samochód uderza w  tłumy pieszych w zachodnim niemieckim mieście Munster, zabijając cztery osoby i pozostawiając dziesiątki rannych. Uważa się, że kierowca zabił się w ciągu sekund po incydencie, który według urzędników policji mógł być atakiem terrorystycznym.

Niemiecki serwis telewizyjny ZDF poinformował, że ekspert terrorystyczny Elmar Theveßen powiedział, że osoba, która jest właścicielem pojazdu, który rozpoczął atak, jest obywatelem niemieckim.
Ale incydent, który miał miejsce wkrótce po 15:30 po południu, natychmiast porównał z atakiem ciężarówek w grudniu 2016 r. W Berlinie, w którym zginęło 12 osób.

Część średniowiecznego starego miasta została zamknięta, gdy policja, strażacy, pojazdy ratownicze i awaryjne roją się na miejsce zdarzenia.

Niemieckie media podały, że dwie inne osoby uciekły z pojazdu, ale nie zostało to potwierdzone.

Według doniesień pojazd, opisany przez niektórych świadków jako niewielka ciężarówka, uderzył w tłumy ludzi, którzy siedzieli w pobliżu posągu Kiepenkerla na starym mieście.

Erich Rettinghaus, przewodniczący niemieckiego związku policji w regionie Północnej Nadrenii-Westfalii, powiedział: „Przede wszystkim opłakujemy ofiary i rannych.

„Składamy kondolencje wszystkim rannym i rodzinie zmarłych i rannych, a także życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Van ploughs into people in Munster

Konrad W

 

7 kwietnia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Świat