Salmonella w jajkach w : Asda, Morrisons, Sainsbury’s

 

Salmonella w jajkach w : Asda, Morrisons, Sainsbury’s

 

Agencja ds. Standardów Żywności opublikowała ostrzeżenie, ponieważ wiele brytyjskich  jaj może być zanieczyszczonych salmonellą.

Ponad 90 procent brytyjskich jaj jest produkowanych w ramach programu British Lion, co oznacza, że ​​może to dotyczyć wielu osób, które niedawno kupiły ten produkt.

Wiele różnych marek używa znaczka British Lion, a ich produkty są sprzedawane w głównych supermarketach, w tym Asda, Tesco, Morrisons i Sainsbury’s.

Tejaja zakażone mają unikalny kod stada 1UK11871 oraz datę przydatności do spożycia 22 września 2019 r., 23 września 2019 r. I 24 września 2019 r.

Agencja ds. Standardów Żywności ostrzegła, że ​​niewielka liczba tych jaj może być zanieczyszczona Salmonellą i wydała ważne porady dla klientów.

„Konsumentom zaleca się zawsze przestrzeganie zasad higieny i obchodzenia się z jajami podczas korzystania z jaj, w tym przechowywania jaj w lodówce do momentu użycia, używania jaj przed terminem przydatności do spożycia, skutecznego czyszczenia powierzchni i wyposażenia kuchni po użyciu oraz dokładnego umycia rąk przed i po pracy z jajka.”

W ciągu ostatnich trzech lat odnotowano co najmniej 100 przypadków zarażenia ludzi, a poważna epidemia dotyczyła kilka ferm drobiu w Wielkiej Brytanii.

W tym roku 25 stad drobiu składającego jaja uzyskało pozytywny wynik na obecność bakterii, z czego siedem zostało zakażonych najpoważniejszym szczepem salmonelli enteritidis.

Jaja z zarażonych stad trzymano z dala od sprzedaży i albo usuwano, albo wysyłano do przetwarzania w celu zabicia bakterii, a ptaki zostały zabite.

Konrad W

 

23 września 2019

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *