Sajid Javid, ruszają wielkie przygotowania na Brexit bez umowy

Sajid Javid -ruszają wielkie przygotowania na Brexit bez umowy

 

Sajid Javid ogłosi pilne wydatki na przygotowania do Brexitu 31 października.

W swojej pierwszej interwencji medialnej od czasu objęcia stanowiska kanclerza Javid zobowiązuje się do zmiany podejścia Ministerstwa Skarbu do Brexitu, rozpoczynając od „znacznego dodatkowego finansowania” w tym tygodniu, aby Wielka Brytania „była w pełni gotowa do wyjazdu” na Hallowe’en, z umową lub bez umowy.

Dodatkowe wydatki będą obejmowały finansowanie jednej z największych w kraju „publicznych kampanii informacyjnych”, aby zapewnić osobom i firmom gotowość do wyjścia poza umowę, mówi Javid w „Sunday Telegraph”.

Stwierdza, że ​​„wszystkie niezbędne fundusze zostaną udostępnione”, aby zapewnić gotowość Wielkiej Brytanii do opuszczenia UE w dniu 31 października, z planami 500 nowych funkcjonariuszy sił granicznych i ewentualną nową infrastrukturą wokół portów kraju.

Kanclerz oświadcza, że ​​Skarb Państwa będzie miał „nowe priorytety” pod swoim kierownictwem i „odegra swoją pełną rolę”, pomagając w osiągnięciu Brexitu.

 

 W oddzielnym artykule dla The Sunday Telegraph David Davis, były sekretarz Brexitu, powiedział, że Skarb Państwa „upośledził proces przygotowania” w czasie rządow Pani May..

Interwencja pana Javida nastąpiła po tym, jak pan Johnson wykorzystał przemówienie w Manchesterze, aby obiecać ulepszenie sieci autobusów w Wielkiej Brytanii i finansowanie nowej linii kolejowej między Manchesterem a Leeds w ramach planów rozwoju regionalnego „turbo charge”.

Jego obietnice będą miały na celu dalsze zademonstrowanie parlamentarzystom i wyborcom Brexiteera, że ​​nowy konserwatywny Rząd poważnie myśli o wycofaniu Wielkiej Brytanii z UE 31 października.

W sobotę pan Johnson mianował Zaca Goldsmitha, Nadine Dorries i Simona Clarke odpowiednio młodszymi ministrami w departamencie środowiska, departamentu zdrowia i skarbcu.Uwaga – wszyscy byli stanowczymi Leaverami, którzy głosowali przeciwko Umowie o wypowiedzeniu pani May.

 Javid oświadcza: „W pierwszym dniu pracy na stanowisku kanclerza zleciłem urzędnikom pilne zidentyfikowanie, gdzie trzeba zainwestować więcej pieniędzy, aby Wielka Brytania była w pełni gotowa do wyjazdu 31 października – umowa lub żadna umowa.

„A w przyszłym tygodniu ogłosimy znaczące dodatkowe fundusze, aby to zrobić”.

Oczekuje się, że finansowanie wyniesie co najmniej 1 mld GBP.

Javid oświadcza: „Pilnie szukamy … aby określić, gdzie potrzebne są dodatkowe pieniądze … Mam zamiar sfinansować 500 nowych funkcjonariuszy sił granicznych – co oznacza, że ​​dodamy do 1000 w tym roku – aby mieć pewność, że znów będziemy w stanie kontrolować naszych własnych granic.

Javid dodaje, że sfinansuje „ogólnokrajową kampanię komunikacyjną”, aby zapewnić osobom i firmom gotowość do wyjazdu 31 października, co będzie jednym z największych tego typu.

Wniosek:

Gdy Wielka Brytania opuści UE , Bruksela musi nałożyć cła na produkty z UK ponieważ Asda, Tesco i hurtowanie będa mogły przepuścić czyli sprzedać przez swoje sklepy tanie produkty z Malezji, Wietnamu Indii, Pakistanu itd. gdyż do UK przypłynie więcej tych towarów gdyż nie będzie już limitów jakie obowiązują kraje UE. Wielkie ilości tych produktów zabija konkurencję w sklepach Aldii i Lidll gdyż ich towary są drozsze jak i zabije produkcję tych towarów w UE np.makaron z Wietnamu bedzie tańszy niz z Europy.

Konrad W

 

 

Polacy winni Brexitu, Kidawa-Błońska

 

28 lipca 2019
Czytaj inne artykuły w dziale Czas po Brexit