Sajid Javid nowy Szef Home Office , czy pokocha Polaków

Sajid Javid nowy Szef Home Office , czy pokocha Polaków

 

SAJID Javid został wybrany przez Theresę May po tym, jak Amber Rudd zrezygnowała z pracy, że wprowadziła w błąd Parlament w kwestii celów polegających na usuwaniu nielegalnych imigrantów.

Javid będzie teraz musiał nadzorować plany odszkodowań i obywatelstwa ogłoszone dla osób dotkniętych skutkami fiaska.

Urzędnicy pracują obecnie nad setkami przypadków zgłoszonych na specjalną linię pomocy, a liczba potencjalnych przypadków Windrush wynosi ponad 1300 w zeszłym tygodniu.
Pierwsze zadanie Javida Javida będzie polegało na uciszeniu skandalu w wyniku którego mieszkańcy Karaibów pozbawieni dostępu do świadczeń i opieki zdrowotnej lub grożą deportacją pomimo dziesięcioleci pobytu w Wielkiej Brytanii.

Pani Rudd stała się piątym ministrem, który odszedł  od czasu ubiegłorocznych wyborów parlamentarnych, po przyznaniu się, że „nieumyślnie” wprowadziła w błąd posłów w kwestii istnienia celów w zakresie usuwania nielegalnych imigrantów. W swoim liście do pani May, pani Rudd powiedziała: „Uważam, że jest to konieczne, ponieważ nieumyślnie wprowadziłem w błąd Komitet do Spraw Wewnętrznych nad celami dotyczącymi usuwania nielegalnych imigrantów podczas ich pytań dotyczących Windrush.
Komentując skandal Windrush, dodała: „Skandal z Windrush słusznie oświetlił ważną kwestię dla naszego kraju.„Jak często instynkty Brytyjczyków mają rację.
„Chcą, aby ludzie, którzy mają tu prawo żyć, byli traktowani uczciwie i humanitarnie, co czasami nie miało miejsca.
„Ale oni także chcą, aby rząd usunął tych, którzy nie mają prawa tu być.

Sajid ma 48 lat.

Konrad W

 

30 kwietnia 2018
Czytaj inne artykuły w dziale Polityka