Sainsbury zamyka 55 sklepów, argos 70 w UK

Sainsbury zamyka 50 sklepów, argos 70.Tysiace ludzi na bruk w UK

 

Sieć supermarketów Sainsbury’s ogłosiła, że ​​w ciągu najbliższych pięciu lat zamknie 55 sklepów w Wielkiej Brytanii. Poza tym do 2024 r. W całym kraju zostanie zamkniętych 70 sklepów Argos. 

 

Sainsbury’s musi jeszcze potwierdzić dokładną lokalizację zamykania sklepów, będzie to jednak mieszanka sklepów lokalnych lub pełnowymiarowych.

Zamknięcia dotkną 15 dużych supermarketów i 40 lokalnych sklepów Sainsbury.

Wpłynie to również na sklepy Argos w całym kraju, a do 70 witryn zostanie zamkniętych.

 

Wypowiadając się w aktualizacji dla akcjonariuszy, rzecznik Sainsbury wyjaśnił zalety zmiany.

Powiedzieli: „Oczekujemy, że zamknięcia przyniosą stałą korzyść z zysku operacyjnego w wysokości 20 milionów funtów rocznie”.

Firma Sainsbury’s jest właścicielem Argos od czasu, gdy Home Retail Group zgodziło się na przejęcie przez spółkę w 2016 roku.

Firma powiedziała The Mirror, że z oddziałów Argos nie ma żadnych zleceń, ponieważ pracownicy zostaną przeniesieni do innych sklepów.

Mike Coupe, dyrektor generalny Sainsbury’s, powiedział: „Skoncentrowaliśmy się na obniżeniu cen codziennej żywności i produktów spożywczych oraz rozszerzeniu naszej oferty marek wartości, które cieszą się dużą popularnością wśród klientów.

„Jednocześnie inwestujemy znaczne środki w nasze supermarkety, wprowadzając konsekwentne ulepszenia w zakresie usług i dostępności”.

Niedawno Sainsbury’s pilnie wycofał się, ponieważ produkty spożywcze budziły poważne obawy zdrowotne.

Przypomniano, że wegańskie organiczne produkty do smarowania Naturli zawierały mleko, które nie zostało wymienione na etykiecie.Stanowiłoby to poważne zagrożenie dla zdrowia osób z alergią lub nietolerancją produktu mlecznego.

Konrad W

Wykaz firm które upadły lub uciekły z UK od czasu referendum Brexit.

26 września 2019

0 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *